Вкрай потрібна і важлива допомога

17.03.2016
Вкрай потрібна і важлива допомога

 

Головний лікар КЗОЗ “ЦПМСД Вовчанського району” Ліца Карина Олександрівна нещодавно розповіла редакції  газети "Хлібороб" про вкрай потрібну і важливу допомогу лікувальному закладу від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області - отримані туберкулін та вакцина БЦЖ для 250 дітей, призначені для виявлення та проведення профілактики туберкульозу у дітей.

Рівень захворюваності на цю серйозну хворобу - розповідає Карина Олександрівна - у районі залишається, на жаль, досить високим. Спеціалісти нашого закладу постійно працюють у напрямку покращення ситуації, проводять профілактичну роботу, залучаючи засоби масової інформації, ведуть широку роз’яснювальну роботу. Та без застосування відповідної медикаментозної складової всі зусилля не зможуть принести такого ефекту. А тому допомога, отримана нашими спеціалістами від Благодійного фонду, дуже потрібна і доречна. До речі, частина отриманих препаратів надійшла і у сільські амбулаторії, під опікою яких перебувають діти, що потребують профілактичних щеплень".

З періоду укладення угоди про соціальне партнерство у сфері охорони здоров’я між Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації та Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, а це відбулося у серпні минулого року, у Вовчанський район здійснено у 2016 році 10 виїздів бригади фахівців (кардіолог, гінеколог, невропатолог, лікар УЗД) в амбулаторії ЗПСМ у сільській місцевості.

Роботу у цьому напрямку Благодійний фонд продовжує і зараз. На березень заплановано шість виїздів бригади медичних фахівців у сільські сімейні амбулаторії. Про приїзд своїх колег знають місцеві медики, знають керівники громад. А раз так, то про це знають і громадяни, яким потрібно пройти обстеження. І можна не сумніватися, що багато хто з мешканців відділених населених пунктів скористається також можливістю.

Це свідчення того, що дана організація сприяє доступу широких верств населення, в тому числі і у віддалених громадах, до якісного медичного обслуговування. І громадяни від цього лише виграють.

Повертаючись до теми щодо отримання препаратів, Карина Олександрівна, разом зі словами подяки на адресу Благодійного фонду, висловлює і впевненість та надію в тому, що діяльність цієї організації, в тому числі і на Вовчанщині, успішно триватиме й надалі. Адже це значить що сучасна і якісна медицина ставатиме для наших громадян доступнішою. А це головне у справі збереження здоров’я наших людей.