Лікарі-волонтери в селі Василенкове Шевченківського району

30.05.2016
Лікарі-волонтери в селі Василенкове Шевченківського району

 

Медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку вже відвідувала село Василенкове Шевченківського району півроку тому. У жовтні 2015 року лікарі-волонтери оглянули понад 30 місцевих жителів. У травні 2016 року до фахівців звернулося ще більше людей.

Затребуваність виїзних консультацій легко пояснити: з медичним обслуговуванням у жителів цього населеного пункту проблеми. У Василенкові є ФАП, але у випадку серйозної хвороби потрібно звертатися в районну лікарню, а автобуси до райцентру ходять лише три рази на тиждень.

Крім того, є ймовірність, що без направлення від сімейного лікаря, який приймає в сусідній Гетьманівці, фахівці відмовляться приймати: не за правилами.

«Іноді люди їдуть в лікарню, а їх там не приймають, кажуть: у вас є свій сімейний лікар, потрібно направлення від нього. А щоб поїхати до сімейного потрібен транспорт, у нас з цим в селі великі проблеми», - розповідає завідуюча ФАПом Наталія Миколаївна.

Між собою жителі села Василенкове кажуть: лікарі районної лікарні без направлення найчастіше приймають, але неохоче. Є ще одна причина, через яку поїздка в райцентр не обов'язково виявиться успішною: автобус дуже рано повертається назад.

«О 8 ранку автобус їде в Шевченкове, а в 11.30 повертається назад. Люди часто не встигають навіть в кабінет до лікаря потрапити, тому що вони тільки займуть чергу — а вже пора на автобус», - повідомляє Наталія Миколаївна.

З подібною проблемою стикалася і пенсіонерка Ніна Степанівна. Тому на прийом до лікарів-волонтерів вона приходить вже другий раз. У жовтні пройшла огляд і прийняла до уваги всі рекомендації, а тепер вирішила перевірити, чи змінився стан здоров'я.

«Я гіпертонік, часто скаржуся на болі в серці і тиск. Сьогодні мені прописали нові таблетки від тиску, розповіли, як їх пити. Травматолог теж дав нові рекомендації, сказав робити спеціальні вправи. А окуліст повідомила мені, що пора міняти окуляри», - ділиться Ніна Степанівна.

Усього у Василенкові проживає 650 чоловік. В основному це літні люди, тому проблеми, з якими вони звертаються, - вікові. Але є тут і діти. Місцева мешканка Наталія привела на прийом сина.

«Я вирішила привести сина, щоб дізнатися, чи здорова в мене дитина. Сімейний лікар приїжджає до нас рідко, а виїхати в район на машині не завжди виходить: часто чоловік на роботі. У мене четверо дітей, тому потрібно скрізь встигати. Подібні візити для мене — паличка-виручалочка», - розповідає Наталя.

Її тезка, чотирнадцятирічна місцева мешканка Наташа, теж прийшла на прийом до лікарів-волонтерів.

«Я була у кардіолога, окуліста, травматолога. Зазвичай я буваю на прийомі у лікарів раз на рік — на шкільних оглядах. Але в останній раз у нас на медогляді було всього двоє лікарів: сімейний і травматолог, а раніше приїжджало по 5-6 фахівців. Сьогодні окуліст порадив мені капати краплі, щоб розслабилися очі, травматолог порекомендував виконувати вправи для спини. Мені дуже сподобалося на огляді у лікарів. Я б сама хотіла б стати медиком», - ділиться Наталя.

Про те, що важливо з самого дитинства приділяти увагу своєму здоров'ю, каже офтальмолог Дарина Олександрівна.

«У дитинстві, коли спостерігається далекозорість, призначаються окуляри, які виконують лікувальну функцію. У цьому віці реально цю далекозорість прибрати, але якщо нехтувати рекомендаціями лікарів і не носити окуляри весь рекомендований термін, проблеми із зором залишаються», - розповідає Дарина Олександрівна.

В основному до неї зверталися пацієнти, у яких спостерігалися вікові зміни зору. Їм лікар підбирала окуляри, давала рекомендації з профілактики погіршення зору.

Необхідність своєчасної профілактики захворювань підкреслює травматолог Володимир Вікторович.

«Життя сільських жителів пов'язане з важкою фізичною працею, яка  позначається на стані їхнього здоров'я. Приїжджаючи до них, ми розповідаємо, як потрібно запобігати розвитку захворювання. Ми рекомендуємо спеціальні вправи, які можуть нормалізувати роботу суглобів і хребта. Розуміючи, що у людей проблеми з фінансовою складовою, ми робимо акцент на лікувальну фізкультуру», - повідомляє Володимир Вікторович.

У Василенкові лікарі-волонтери надали понад 120 консультацій. Стан здоров'я місцевого населення задовільний — позначається минулий візит медичної бригади. Фахівці наполягають: подібні огляди повинні проводитися регулярно, тільки так можна уникнути серйозних проблем зі здоров'ям.