Юристи Фонду соціального розвитку безкоштовно консультують жителів Барвінківщіни

27.11.2016
Юристи Фонду соціального розвитку безкоштовно консультують жителів Барвінківщіни

 

Понад півроку у Барвінковому працює громадська юридична приймальня Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, де населенню надається безкоштовна правова допомога. За цей час кваліфіковану консультацію юриста отримали близько двох сотень людей.

Прийняття спадщини, врегулювання земельних відносин, оформлення субсидії – це ті питання, з якими до юридичної приймальні Фонду звертаються найчастіше. За спостереженнями юристів, більшість людей почувають себе безпомічними, коли справа стосується правової сфери. Через нестачу інформації вони не можуть захистити свої інтереси, скористатися правами, що дає їм закон. Тому безкоштовні юридичні консультації користуються значним попитом, особливо у сільській місцевості. Юристи Фонду регулярно виїжджають у села району та проводять виїзні прийоми населення.      

У селі Іванівка по правову допомогу звернулася жінка, яка сама виховує 16-річну доньку. Рік тому батько дівчини припинив платити аліменти – без цих коштів виховувати та навчати дитину стало дуже тяжко.

«Батько дитини влаштувався на нову роботу, тож виконавчий лист з попереднього місця роботи було повернуто. Добровільно платити аліменти чоловік не хотів – примусити його можна було тільки через суд. Ми допомогли жінці скласти позовну заяву, і зрештою суд прийняв рішення на її користь», - розповідає юрист Андрій Пархоменко.

Громадська юридична приймальня Фонду знаходиться у Барвінковому на вулиці Центральній, 4. Режим роботи – по буднях з 8.00 до 17.00 без перерви. Зв’язатися з юристами можна за телефонами 099 605 14 22, 050 325 49 37.

Правова грамотність – запорука дотримання ваших прав

Окрім Барвінкового, громадські юридичні приймальні Фонду працюють ще у семи районах Харківської області. Щодня до цих приймалень звертається кілька десятків людей. Задача юристів – надати їм актуальну правову інформацію, за потреби допомогти скласти заяву, договір або інший документ, роз’яснити, де і як можна отримати вторинну правову допомогу.

«Ідея полягає в тому, щоб підвищити правову грамотність населення, зробити юридичні послуги доступними для всіх. Адже у сільській глибинці зазвичай немає Інтернету,  людям просто ніде брати інформацію. А оплатити послуги юриста можуть одиниці. Не дивно, що наші юридичні приймальні користуються таким попитом – для багатьох людей це єдина можливість отримати якісну правову допомогу», - каже голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Реалізація благодійної програми з надання населенню безкоштовної правової допомоги розпочалася у березні цього року. З того часу послугами юристів Фонду скористалося понад півтори тисячі жителів Харківщини.

Не лише правова допомога

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області заснувала влітку 2015 року група небайдужих людей, які прагнуть покращити соціально-економічну ситуацію в регіоні, зокрема у сільській місцевості. Доброчинці ініціювали кілька масштабних проектів, що стосуються найважливіших сфер суспільного життя – медицини,  культури, праці, правового захисту. В рамках цих проектів Фонд організує безкоштовні медичні огляди населення, стимулює створення нових робочих місць у селі, надає адресну допомогу соціальним об’єктам, виступає спонсором різноманітних фестивалів та спортивних заходів, проводить навчальні семінари для представників органів місцевого самоврядування.