Юристи Фонду соціального розвитку безкоштовно консультують жителів Первомайщині

27.11.2016
Юристи Фонду соціального розвитку безкоштовно консультують жителів Первомайщині

 

Понад півтисячі людей отримали безкоштовну правову допомогу у громадській юридичній приймальні, яку відкрив у Первомайському районі Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Консультації надають кваліфіковані юристи,  які відстежують останні зміни у законодавстві та володіють актуальною інформацією з різних правових питань.

Юридична приймальня Фонду розпочала свою роботу у березні цього року, і з того часу правову допомогу отримали трохи більше двохсот жителів міста Первомайський та майже триста мешканців району. З населенням працюють два юристи: один консультує людей безпосередньо у приймальні, а інший проводить виїзні прийоми у селах.

Більшість звернень стосується побутових питань – розлучення, стягнення аліментів, розв’язання сусідських спорів. Багато хто просить допомогти з оформленням субсидії, врегулюванням земельних відносин, вступом у спадщину.  Переселенка Людмила Коваленко – одна з таких проблемних спадкоємців. У Донецькій області їй лишили спадщину, але прийняти її неможливо, бо на окупованих територіях не працюють українські нотаріуси. Щоб дізнатися, чи можна щось зробити в цій ситуації, жінка звернулася до громадської юридичної приймальні.

«Я почала моніторити це питання, і з’ясувалося, що вихід є, - розповідає юрист Фонду Валентина Буткова. – У березні 2015 року вступив в силу закон, згідно з яким після смерті людини, що жила в зоні проведення АТО, відкривати спадкову справу може нотаріус  Бюро спадщини. Такі бюро є у Харкові, Києві та Полтаві».

«Я дуже вдячна за консультацію – вона подарувала мені надію. Тепер я знаю, що треба робити і куди звертатися, з якими документами», - каже Людмила Коваленко.