Жителів Близнюківщини запрошують на безкоштовні медогляди

18.04.2017
Жителів Близнюківщини запрошують на безкоштовні медогляди

 

Перевірити зір, зняти електрокардіограму, визначити рівень цукру у крові, пройти ультразвукове обстеження – все це мешканці Близнюківщини можуть зробити, не полишаючи власного села. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області третій рік поспіль привозить до району висококваліфікованих лікарів, які безкоштовно оглядають і консультують місцеве населення.  

Цьогоріч медичні бригади Фонду почали працювати у квітні: перший медогляд було проведено 5 числа у селі Семенівка. В місцевому фельдшерському пункті людей приймали кардіолог, окуліст, гінеколог, лікар ультразвукової діагностики і травматолог. Для мешканців Семенівки, більшість з яких пенсіонери, це чудова можливість пройти комплексне обстеження, не виїжджаючи з села. Адже дорога до райцентру неблизька – майже 20 кілометрів, а вибратися до Харкова взагалі можуть одиниці.  Тож бажаючих пройти медогляд виявилося чимало.    

«За останні роки це вже втретє до нас медбригада Фонду приїжджає, і з кожним разом все більше і більше людей приходить на прийом, - каже завідуюча Семенівським фельдшерським пунктом Катерина Скомороха. - Селяни дуже задоволені – і відношенням лікарів, і якістю медичних послуг. Для нас це відчутна підмога».

Потрапити на прийом до харківських лікарів змогли і мешканці сусідніх сіл Дубове та Плахтіївка, які входять до Семенівської сільради.

«У нас є «ГАЗель», тож ми організували підвіз, щоб усі охочі змогли пройти медичний огляд, - розповідає Семенівський сільський голова Володимир Рекота. - Велика вдячність за те, що лікарі приїжджають до нас у глибинку, у віддалені села. Особливо це важливо для людей похилого віку».

Жителька Семенівки Вікторія Володимирівна прийшла на медичний огляд разом з чоловіком. Подружжя вирішило скористатися нагодою і пройти профілактичну перевірку. Коли тобі за п’ятдесят, зауважує жінка, доводиться ретельніше дбати про своє здоров’я.

«Я майже у всіх лікарів побувала. У мене і кров перевірили, і очі, і електрокардіограму  зробили, і  ультразвукове дослідження – причому подивилися практично всі органи. І чоловік мій медогляд пройшов – ми обидва задоволені», - ділиться враженнями Вікторія Володимирівна.

Після Семенівки медична бригада Фонду завітала до Самійлівки: у цьому селі медогляд відбувся 12 квітня. Найближчим часом пройти безкоштовне обстеження зможуть мешканці Лукашівки – виїзд сюди заплановано на 18 квітня. Останній у цьому місяці медогляд буде проведено 26 квітня. Лікарі Фонду працюватимуть на Близнюківщині і надалі. Про дати та місця проведення благодійних медоглядів буде повідомлено в оголошеннях.

Профілактичне обстеження сільського населення здійснюється в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області. За два роки роботи медичні бригади провели понад півтисячі медоглядів, надали близько 120 тисяч медичних послуг.