Звіт Фонду соціального розвитку про роботу на Первомайщині

31.12.2017
Звіт Фонду соціального розвитку про роботу на Первомайщині

2017 рік видався для Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області насиченим і результативним. Доброчинці успішно реалізували на Первомайщині майже два десятки проектів, завдяки яким сотні жителів району отримали медичну, правову та матеріальну допомогу. На  втілення цих проектів у життя було витрачено близько півмільйона гривень.

Доступна медицина – збережене здоров’я

Щедрим подарунком для громади Первомайщини став сучасний канадський  реанімобіль, який Фонд передав районній лікарні на самому початку року. Ця машина незамінна при транспортуванні лежачих пацієнтів з травмами хребта, переламами, інсультами та іншими серйозними захворюваннями. Місцеві медики використовують канадську швидку як для доставки хворих до Харкова, так і для екстрених виїздів в межах району.

«Це машина, яка дозволяє транспортувати будь-якого пацієнта, з будь-якою патологією,  чого раніше ми не могли собі дозволити. Ось, наприклад, останній випадок – ми відвозили до Харкова в обласну травматологічну лікарню дідуся 90 років з переламом стегна. Його прооперували, і ми на цій же канадській швидкій привезли його назад. На звичайній машині зробити це було б дуже важко. Возимо ми і діточок, і пацієнтів з хворими суглобами – тобто машина потрібна однозначно», - зазначає головний лікар Первомайської ЦРЛ Іван Панарін.

Медиків, які працюють на канадській швидкій, Фонд забезпечив зимовою медичною формою, а для самої машини передав додаткові прилади – повітряні мішки Амбу, пульсоксиметр і тонометр.

Вже традиційно благодійники організовували на Первомайщині безкоштовні медогляди населення. Мешканцям сіл було надано змогу проконсультуватися з висококваліфікованими спеціалістами, пройти ультразвукове дослідження, зняти електрокардіограму, зробити експрес-тест на рівень цукру у крові, поміряти очний тиск. Протягом року у районі відбулося 23 благодійних медогляди, під час яких селяни отримали понад сім тисяч медичних послуг. Також Фонд закупив для Первомайщини 100 доз вакцини БЦЖ.

Особлива увага – дітям

Одним з пріоритетних напрямків роботи благодійної організації є створення умов для всебічного розвитку дітей. Задля цього Фонд надає адресну допомогу сільським навчальним закладам, проводить різноманітні культурні й освітні заходи. Зокрема, цього року для дитячих садочків у селах Біляївка, Шульське та Миронівка було закуплено цікаві розвиваючі іграшки – від машинок і ляльок до  конструкторів та іграшкового посуду. Крім того, бібліотекам Миронівського й Одрадівського НВК Фонд передав підбірки дитячої художньої літератури. А на День захисту дітей благодійники пригостили школярів Олексіївки та Біляївки морозивом і показали їм авторську виставу «Аліса в Країні чудес», яку підготували студенти Української Академії Лідерства.

Серед старшокласників Первомайського району Фонд провів конкурс творів «Я – депутат місцевої ради», переможцям якого було вручено цінні призи: смартфон, планшет, навушники та інші корисні гаджети. Найцікавіші ідеї школярів щодо покращення життя у рідних громадах увійшли до спеціальної збірки – Фонд надрукував її, щоб розповсюдити серед представників органів місцевого самоврядування і в такий спосіб донести до них побажання дітей.

Ще один непересічний захід доброчинці провели спільно з Міжнародним мандрівним фестивалем Docudays UA. В Олексіївському та Біляївському НВК було організовано кінопокази ексклюзивних документальних стрічок з подальшим обговоренням побаченого. Фестивальне кіно глибоко вразило юних глядачів і спонукало їх до серйозних роздумів.

Підтримка місцевих громад

Подбали благодійники і про людей похилого віку. В рамках програми сприяння розвитку громад Фонд увесь рік підтримував Первомайський міський та районний територіальні центри соціального обслуговування населення. Для міського закладу було придбано сучасний водонагрівач і підгузки для дорослих, виділено кошти на ремонт автівок, а до районного закладу доброчинці привозили продукти харчування, книги, солодощі, теплі покривала. Також у будинку для літніх людей в селі Грушине було організовано виїзні консультації лікарів, для стареньких куплено окуляри. А ще завдяки благодійній організації 20 малозабезпечених пенсіонерів Первомайщини безкоштовно отримуватимуть районну газету весь наступний рік.

Також Фонд, зробивши свій партнерський внесок, допоміг громаді міста Первомайський реалізувати міні-проект «Світло на моїй вулиці». Це дозволило улаштувати зовнішнє освітлення на двох міських вулицях, де ніколи не було ліхтарів. Фінансову підтримку Фонд надав і футбольному клубу «Первомайський»: кошти пішли на поточні потреби команди – оплату виїздів на змагання, придбання спортивного інвентарю, харчування.        

І звісно, цього року продовжила свою роботу громадська юридична приймальня Фонду, де жителям міста і району надається безкоштовна правова допомога. Приймальня знаходиться за адресою: м. Первомайський, вул. Бугайченка, буд. 36, офіс № 21.  За рік тут було обслуговано майже 350 людей, які потребували консультації щодо оформлення спадщини, перерахунку пенсії, врегулювання земельних відносин та інших правових питань.

«Первомайщина – це край працьовитих і чесних людей, які заслуговують на якісні медичні послуги, на зручну інфраструктуру, на гарні умови для зростання своїх дітей. І хоча Фонд не в змозі вирішити всі наболілі проблеми, ми готові надати свою підтримку там, де вона найбільше потрібна. Разом з місцевою владою, з громадами ми працюємо для того, щоб Первомайський район розвивався, щоб його мешканці відчували, що про них дбають. І у наступному році цю роботу буде продовжено. Від усього серця вітаю жителів Первомайщини з прийдешніми святами і  бажаю добробуту, міцного здоров’я та благополуччя. Нехай удача посміхнеться вам у новому році!», - бажає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.