410 медичних послуг надано жителям Вільхуватки

08.09.2017
410 медичних послуг надано жителям Вільхуватки

 

Черговий безкоштовний медогляд, організований Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, відбувся в одному з найвіддаленіших сіл Великобурлуцького району – Вільхуватці. Мобільна медична бригада Фонду у складі невропатолога, окуліста, кардіолога, лікаря ультразвукової діагностики та гінеколога надала місцевим жителям більше 410 медичних послуг

До Вільхуватської амбулаторії сімейної медицини люди почали сходитися задовго до початку благодійного медогляду. Коли лікарі приїхали, у коридорі закладу була сила-силенна народу: ніхто не хотів втратити нагоду проконсультуватися з харківськими спеціалістами. У Вільхуватці медиків Фонду вже знають – вони завітали сюди не вперше і вже завоювали довіру селян.  

«Всі люди чекають, коли раз на рік приїде медична бригада. Завжди дуже багато народу, бо можна прямо на місці ціле обстеження пройти, - розповідає медсестра  Любов Пєвцева. - Наприклад, здати кров на цукор – у нашій амбулаторії є глюкометр, але немає смужок до нього. Нам раз купив район – і все, більше смужок немає. Кардіограф у нас також є, проте розшифрувати ЕКГ можна тільки у районній лікарні. Так само і УЗД, офтальмолог, інші спеціалісти».

Пенсіонер Павло Давиденко, сам за фахом медик, сьогодні прийшов на огляд як пацієнт. Чоловік 36 років очолював Вільхуватську дільничну лікарню, поки її не було реорганізовано в амбулаторію сімейної медицини. Колись у закладі, згадує Павло Дмитрович, було 110 ліжок і працювало 8 лікарів, а нині обсяг медичної допомоги, яка тут надається, дуже скромний. Щоб отримати більше, треба їхати до районної лікарні у Великий Бурлук – а це 35 кілометрів виснажливої дороги та багатогодинне стояння у чергах. Та й автобус ходить до райцентру усього двічі на тиждень. Тож приїзд спеціалістів з Харкова – величезна підмога для жителів Вільхуватки.

«Дуже корисні ці виїзні медогляди для населення, тому що тут у нас лише один сімейний лікар. А що таке сімейний лікар? Це терапевт. Він не може провести таке обстеження, як бригада лікарів вузького профілю, - констатує Павло Давиденко. – Тому це дуже потрібно, бо люди у селі страждають від недостачі медичної допомоги. Дякую лікарям за те, що приїжджають до нас!».

На благодійний медогляд у Вільхуватці прийшло понад півсотні людей. Кожен житель села міг не тільки проконсультуватися зі спеціалістами, але й зняти електрокардіограму, поміряти внутрішньоочний тиск, пройти ультразвукове дослідження внутрішніх органів, визначити рівень цукру у крові. Лікарі зазначають: багато хто з селян потребує лікування в умовах денного стаціонару – через важку фізичну працю у людей прогресують серцеві та неврологічні захворювання. Кожному пацієнту було рекомендовано відповідну терапію, яку можливо провести у місцевій амбулаторії.  

«Щороку ми відвідуємо харківських докторів, які приїжджають до нас у Вільховатку. Кожного разу чимало людей приходить – і старі, і молоді, усі! – каже жителька села Ірина Миколаївна. - Лікарі доброзичливі, професійні, чемні, ми дуже задоволені, довіряємо їм. Так що не залишайте нас, будь ласка!».

З травня цього року і до сьогодні Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував на Великобурлуччині 15 безкоштовних медоглядів. Загалом жителям району надано 4778 медичних послуг.

Благодійні медогляди проводяться у сільській місцевості в рамках програми Фонду  «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області з 2015 року.