430 медичних послуг надано селянам на Борівщині

29.05.2017
430 медичних послуг надано селянам на Борівщині

 

Медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області плідно попрацювала у селі Піски-Радьківські Борівського району. Спеціалісти – кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, невропатолог, окуліст і гінеколог – приймали людей до самого вечора, поки не були про консультовані всі бажаючі.

У Піско-Радьківській амбулаторії давно не було так людно: черга розтягнулася аж на вулицю.  Місцева мешканка Юлія прийшла на медогляд майже з усією сім’єю – привела з собою і стареньких батьків, і дитину. Жінка каже: це чудова можливість проконсультуватися з харківськими лікарями, не виїжджаючи з рідного села. Адже дорога до Харкова неблизька, понад 170 кілометрів, а у районній лікарні деяких спеціалістів просто немає.

«У Боровій пройти ультразвукове обстеження – це проблема, бо лікар працює на чверть ставки, записатися до нього дуже важко. А кардіолога у районі взагалі немає. Тому дуже добре, що до нас спеціалісти з Харкова приїхали. За останні роки це вже третій медогляд у нашому селі, і ми кожного разу приходимо», - розповідає Юлія.

Харківські медики привезли з собою сучасне медичне обладнання, тож у селян була можливість зняти електрокардіограму, зробити УЗД внутрішніх органів, визначити рівень цукру у крові, поміряти артеріальний і внутрішньоочний тиск. Спеціалісти одразу ж повідомляли результат і давали рекомендації  щодо лікування.

«Я вперше на такому медогляді, пройшла УЗД, гінеколога, окуліста. Враження прекрасні – я дуже задоволена, мені все сподобалося.  Лікарі дуже гарні,  люб’язні, так що велике їм спасибі!», - дякує пенсіонерка Ольга Володимирівна.

В ході медогляду у двох селян було виявлено гіперглікемію – високий рівень цукру у крові, що може бути симптомом діабету. Обом було рекомендовано пройти додаткове обстеження для встановлення точного діагнозу. Ще в одного пацієнта невропатолог побачив ознаки перенесеного на ногах інсульту – чоловік також потребує спеціалізованого обстеження. Якби не виїзний медогляд, селяни могли б проігнорувати тривожні симптоми.    

«Я сімейний лікар, а до нас приїжджають спеціалісти вузького профілю – тобто це більш глибоке обстеження і консультування. Тож це дуже потрібно», -  зазначає завідуюча Піско-Радьківською амбулаторією  сімейної медицини Ольга Шейко.

Харківські лікарі працювали до останнього пацієнта – загалом жителям села було надано 430 медичних послуг. Нагадаємо, профілактичне обстеження сільського населення здійснюється в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області.