5 тисяч медичних послуг надано жителям Первомайщини

21.08.2017
5 тисяч медичних послуг надано жителям Первомайщини

 

Майже п’ять тисяч медичних послуг за п’ять місяців – такий результат роботи медичних бригад Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Первомайському районі. У квітні-серпні цього року на Первомайщині було організовано 11 медоглядів, під час яких лікарі проконсультували кілька сотень селян.  

Днями медики Фонду побували у селі Верхня Орілька. Тут їх зустрічали, як рідних: бригада у складі кардіолога, окуліста, гінеколога, лікаря ультразвукової діагностики та невропатолога приїхала у село вже втретє. На благодійний медогляд прийшли десятки людей – для них це єдина можливість комплексно перевірити своє здоров’я, не виїжджаючи до райцентру. Селяни нарікають: автобусне сполучення з Первомайським погане, тож до районної лікарні люди вибираються лише у разі великої потреби.

«Раз на місяць до нашого фельдшерсько-акушерського пункту приїжджає сімейний лікар, але ж він не замінить окуліста чи, наприклад, невропатолога. Тому дуже добре, що Фонд організує у селі медогляди за участі харківських спеціалістів, - зазначає завідуюча Верхньоорільським ФАПом Алла Чумак. - Це зручно, бо людям не треба їхати до Первомайського, а головне – це безкоштовно. Всі спеціалісти в одному місці, результати досліджень повідомляються одразу, тож ми дуже задоволені».          

Разом з медичною апаратурою лікарі привезли з собою усі необхідні витратні матеріали – рукавички, вату, одноразові гінекологічні набори та інше. Отже, селянам не треба було якось готуватися до медогляду – достатньо було просто прийти до ФАПу. Кожен спеціаліст консультував людей в окремому кабінеті у порядку живої черги: медбригада Фонду працювала у Верхній Орільці до останнього пацієнта. Жителька села Людмила охоче ділиться враженнями від прийому:

«Я вперше на благодійному медогляді, раніше якось не виходило сюди потрапити. Враження чудові: дуже уважна бригада, лікарі привітні, турботливі, ввічливі. Все добре, медики молодці! Я обов’язково прийду на такий медогляд ще, якщо лікарі до нас приїдуть».

Словами вдячності медиків проводжають у кожному селі Первомайщини, зазначає регіональний координатор Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Микола Тарасенко. Це найкраща оцінка роботи медичних бригад Фонду, які працюють заради збереження здоров’я  сільських мешканців.

«Наша мета – спростити жителям сільської місцевості доступ до медичних послуг. Майже на кожному медогляді лікарі виявляють у людей захворювання, про які ті навіть не знали, дають рекомендації щодо лікування хронічних хвороб. Особливо це важливо для селян, які не мають змоги дістатися до районної лікарні», - зазначає координатор Фонду у Первомайському районі Микола Тарасенко.  

Нагадаємо, медичні огляди сільського населення проводяться в рамках благодійної програми  «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області з 2015 року.