900 посадовців і депутатів відвідали «Школу місцевого самоврядування»

09.12.2016
900 посадовців і депутатів відвідали «Школу місцевого самоврядування»

Протягом року експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області провели три десятки навчально-інформаційних семінарів для представників органів місцевого самоврядування. Ці заходи відвідали майже 900 посадовців та депутатів місцевих рад у 15 районах Харківщини.

Завдяки реформі децентралізації, що впроваджується нині в Україні, повноваження та можливості органів місцевого самоврядування значно розширилися. З’явилися нові інструменти і практики, які міcцевим чиновникам ще належить опанувати. Щоб прискорити цей процес, Фонд запустив просвітницький проект «Школа місцевого самоврядування». Його задача — забезпечити працівникам і депутатам місцевих рад інформаційну та консалтингову підтримку. Експерти Фонду проводять у районах Харківщини виїзні семінари, під час яких розповідають про важливі законодавчі та організаційні зміни, дають рекомендації, аналізують досвід інших регіонів України.

«Для посадовців та депутатів місцевих рад є вкрай важливою підтримка експертного середовища, наукових кіл та громадського сектору. Саме тому теоретичні знання та практичні поради, надані експертами Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, мають велику користь для працівників органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад та виступають важливим внеском у нашу спільну справу — розбудову місцевого самоврядування та посилення спроможності теріторіальних громад», - йдеться у подяці голови Дергачівської районної ради Геннадія Лазарєва, адресованій керівництву та співробітникам Фонду.

Найпопулярніші теми семінарів — це місцеві фінанси, земельні відносини, децентралізація та створення об’єднаних територіальних громад, антикорупційна політика, електронне декларування доходів посадовців і депутатів місцевих рад. Двічі Фонд організовував семінари за участі начальника управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Галини Маркович. Завдяки цьому керівники та головні бухгалтери місцевих рад Харківської області змогли наочно поспілкуватися з експертом, обговорити з нею нагальні питання.

«Школа місцевого самоврядування» побувала і за межами Харківщини. Зокрема, експерти Фонду тричі приїдждали з семінарами до міста Глухів Сумської області.

«Після семінарів нам часто дзвонять і запрошують приїхати ще, пропонують теми для висвітлення, які найбільше цікавлять представників органів місцевого самоврядування. Отже, чиновники на місцях хочуть вчитися, хочуть бути ефективними та корисними для своїх громад. А ми їм у цьому допомагаємо, ділимося знаннями, новітніми методиками», - зазначає експерт Фонду Олександр Міщан.

Проект «Школа місцевого самоврядування» передбачає також надання безкоштовних консалтингових послуг. За рік експерти Фонду надали чиновникам і депутатам більше 150 консультацій з питань місцевого самоврядування та розвитку. У наступному році цю роботу буде продовжено.

 

 

Фото