Лікарі Фонду безкоштовно обстежують селян

30.05.2019
Лікарі Фонду безкоштовно обстежують селян

Близько сотні людей проконсультували доктори-волонтери у селах Одрадове Первомайського району та Баранове Валківського району. Під час профілактичного обстеження селяни мали змогу зробити УЗД внутрішніх органів, ЕКГ, пройти експрес-тест на рівень цукру у крові, перевірити гостроту зору, поміряти артеріальний та очний тиск. Благодійні медогляди організував Фонд соціального розвитку Харківської області.

Амбулаторія в селі Одрадове на Первомайщині приємно вразила лікарів свіжим ремонтом: в таких умовах і працюється легше! Кожному спеціалісту було виділено окремий кабінет для прийому пацієнтів – а їх на медогляд завітало чимало. В очікуванні своєї черги люди зайняли всі лавочки у коридорі. Одрадівські медики зазначають: під час благодійних медоглядів в амбулаторії завжди багатолюдно, адже селяни цінують можливість пройти комплексне обстеження за місцем проживання, та ще й не витрачаючи ні копійки.

«Ми дуже вдячні Фонду за те, що до нас щороку приїжджають лікарі. Ось сьогодні на медогляд прийшло багато стареньких бабусь – для них це дуже зручно і добре, - каже Наталія Тарасенко, сімейна медсестра амбулаторії села Одрадове. -  Важливо, що все безкоштовно і що лікарі забезпечені одноразовими наборами: людям не треба купувати гумові рукавички та серветки, платити за медичні послуги. Велике спасибі лікарям за їх роботу!».

Фахівці – невропатолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики, кардіолог, окуліст і гінеколог – надали консультації всім охочим. Переважно люди проходили обстеження з приводу хронічних захворювань, нових серйозних патологій виявлено не було.   

«В Одрадовому було більше, ніж в інших селах, діабетиків. Причому люди про підвищений рівень цукру знають, але нічого не роблять: не дотримуються дієти, не приймають пігулки. Ми наполегливо рекомендували їм звернутися до районного ендокринолога, слідкувати за харчуванням, а також нагадали про програму «Доступні ліки», - розповідає бригадир медичної бригади Фонду Ірина Кузнєцова.

Плідно попрацювали харківські лікарі й у селі Баранове Валківського району. До місцевої амбулаторії на медогляд прийшло кілька десятків людей, які потребували консультацій спеціалістів вузького профілю. Хтось скаржився на болі в серці та високий тиск, в когось були питання до невропатолога, а дехто хотів отримати рецепт на нові окуляри.

«Всі задоволені, не кожен день вони можуть пройти таке обстеження, люди виділили час і прийшли сюди, в амбулаторію – це значно зручніше, ніж їхати у район або область, - зазначає Вікторія Гончаренко, медсестра амбулаторії села Баранове. – Найбільший попит – на кардіограму та аналіз на цукор. Багато сьогодні приходило людей зі скаргами, що в них не загоюються рани. Всі поздавали аналізи, люди обстежені – це дуже гарно!».

На жаль, не у всіх результати обстеження виявилися задовільними. В однієї з мешканок села лікар-гінеколог запідозрила онкологічне захворювання. Підтвердити або спростувати цей попередній діагноз може тільки лабораторне дослідження, тож пацієнтці було рекомендовано здати відповідний аналіз.

«Жіночці під сімдесят років, вона дуже давно не ходила до гінеколога. Працювати перестала – і все, профоглядів немає, а з власної ініціативи до лікаря не зверталася. Такі випадки дуже розповсюджені, тому я закликаю всіх жінок, незалежно від віку, не нехтувати своїм здоров’ям та обов’язково проходити профілактичні огляди. Якщо проблему виявити вчасно, це значно підвищує шанси на успішне лікування!», - наголошує лікар-гінеколог Анна Олександрівна.