Барвінківській районній лікарні передано реанімобіль з Канади

02.02.2017
Барвінківській районній лікарні передано реанімобіль з Канади

Барвінківщина отримала у своє розпорядження унікальний транспортний засіб – сучасний реанімобіль для перевезення тяжких хворих. Це подарунок Канади, який передав Барвінківській районній лікарні Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

 Кожні 3-4 дні до районної лікарні поступають пацієнти у важкому стані, яких терміново доводиться доставляти до Харкова – тільки там їм можуть надати високоспеціалізовану медичну допомогу. Це пацієнти з сильною кровотечею, інсультами, інфарктами, постраждалі у ДТП, а також маленькі діти з ускладненими пневмоніями, бронхітами, важкими отруєннями. Щоб доправити такого хворого до обласного центру, медикам доводилося викликати спецтранспорт з Харкова і чекати, поки він приїде – а це марна трата дорогоцінного часу. Та більше зволікань не буде – Барвінківська районна лікарня тепер має власний реанімобіль, повністю пристосований для перевезення лежачих пацієнтів.

«Автомобіль надзвичайно комфортабельний. Обладнання, зв’язок, розміщення устаткування, починаючи з носилок та закінчуючи допоміжними шафками, де повинна апаратура стояти, – все це настільки грамотно продумано, що можна тільки дивуватися, наскільки все зроблено для людей. Завдяки цьому транспорту можна реально врятувати людині життя», - каже головний лікар Барвінківської ЦРЛ Олександр Халєєв.

Канадські благодійники купили для України десять таких реанімобілів. Про те, щоб один з них отримала саме Барвінківщина, подбав Фонд соціального розвитку Харківської області. Його представники провели з канадцями перемовини, організували доставку транспортного засобу, сприяли оформленню документів. У подальшому доброчинці будуть допомагати з обслуговуванням реанімобілю:  купуватимуть паливо, розхідні матеріали, медикаменти – відповідний меморандум вже підписано між Фондом і Барвінківською районною лікарнею.

«Пріоритетне завдання нашого Фонду – забезпечити жителям сільської місцевості доступ до якісної медицини. І один з кроків до цієї мети – передача сучасного реанімобілю Барвінківському району. На цьому ми не зупинимося, будемо працювати далі, щоб люди кожен день мали гідне медичне обслуговування», - зазначає голова Наглядової ради Благодійного Фонду соціального розвитку  Харківської області Валерій Дема.

«Для Барвінківського району, який знаходиться майже за двісті кілометрів від Харкова, такий автомобіль життєво необхідний. Він дасть можливість нашим лікарям, нашим фельдшерам оперативно реагувати на погіршення стану здоров’я селян, швидше доїжджати, надавати кваліфіковану медичну допомогу навіть у самих віддалених селах», - наголошує координатор Фонду у Барвінківському районі Ігор Макаревич.

Також Фонд оплатив працівникам Барвінківської районної лікарні поїздку до Києва, де канадці організували для медиків інструктаж з користування спецавтомобілем.

«Я працюю водієм 11 років, але машину такого класу побачив вперше, - ділиться враженнями водій Барвінківської ЦРЛ Анатолій Задорожній. - Висловлюю вдячність Фонду і всім, хто допоміг нам з отриманням цього автомобіля. Емоції у мене зашкалюють. Машина – клас!».

Окрім Барвінківщини, канадський реанімобіль отримав також Первомайський район. На черзі – Близнюківський та Валківський райони.

Фото