Барвінківському аграрному ліцею подаровано проектор

26.02.2018
Барвінківському аграрному ліцею подаровано проектор

Замість старого, що вже відпрацював своє, Барвінківський професійний аграрний ліцей тепер має новий сучасний мультимедійний проектор. Прилад подарував закладу Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Юлія Перебийніс викладає у Барвінківському аграрному ліцеї математику та інформатику. Вчителька каже: пояснювати учням теорію «на пальцях» – невдячна справа. Абстрактні поняття засвоюються краще, якщо супроводжуються наочним матеріалом, тому майже на кожному уроці Юлія Юріївна використовує мультимедійний проектор.

«Без проектора важко викладати. Наприклад, як я працюю з учнями: розповідаю щось, даю їм завдання, а потім за допомогою проектора показую правильні відповіді. Діти самі можуть себе перевірити, оцінити, наскільки вони впоралися. Також проектор необхідний для перегляду презентацій, які роблять учні – ми дивимось всі разом і потім обговорюємо», - розповідає вчителька.

Мультимедійне обладнання у Барвінківському аграрному ліцеї застосовують не тільки для викладання теоретичного матеріалу, але й під час практичних занять. Майстри зазначають: на великому екрані значно легше показати цілому класу, як влаштований зсередини той чи інший механізм, як він працює. Та останнім часом єдиний у закладі проектор став підводити викладачів, тож виникла потреба його замінити.

«Старий проектор дуже сильно гріється. Буквально 10-15 хвилин – і доводиться його вимикати, чекати, поки він охолоне, і потім знову вмикати. Тобто він ледь живий, - пояснює директор ліцею  Віталій Педаш. - На даний момент проектор нам конче необхідний, бо він у нас нарозхват, використовується кожен день. Дітям з ним вчитися цікавіше, а головне – так матеріал запам’ятовується краще. Тож ми дуже вдячні Фонду соціального розвитку за те, що допоміг вирішити нашу проблему».

Подарунок закладу передали голова правління Фонду Євген Шаповал і представник Фонду у Барвінківському районі Ігор Макаревич. Ігор Миколайович очолює найпотужніші на Барвінківщині агрофірми «Подолівська» та «Барвінківська» – він як ніхто знає, наскільки важливою є підготовка кваліфікованих і професійних кадрів в аграрній сфері.

«Сьогодні на нашому підприємстві та на багатьох інших – великий дефіцит кадрів. Багато хто з працівників досяг пенсійного та передпенсійного віку, тому дуже потрібна молодь, яка замінить їх на робочому місці. Запевняю вас:  і в нашому Барвінківському районі люди, які вміють і хочуть працювати, можуть заробляти великі гроші. Тож вчіться, здобувайте професію і приходьте до нас на роботу!», - звернувся до учнів ліцею представник Фонду соціального розвитку на Барвінківщині Ігор Макаревич.           

На сьогодні у Барвінківському професійному аграрному ліцеї вчиться 202 учні. Це майбутні трактористи, слюсарі з ремонту сільськогосподарських машин, водії, бухгалтери сільськогосподарського виробництва, кухарі. Досвід закладу свідчить: близько 70 % випускників ліцею залишаються працювати на Барвінківщині, а ще 15 % продовжують здобувати освіту у вищих навчальних закладах.