Безкоштовну правову допомогу надано 735 селянам

12.07.2017
Безкоштовну правову допомогу надано 735 селянам

 

Жителі Харківщини, як і раніше, можуть безоплатно отримати консультацію у громадських юридичних приймальнях Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Наразі такі приймальні працюють у Барвінківському, Первомайському, Близнюківському, Валківському    Балаклійському та Великобурлуцькому районах.

За перше півріччя 2017 року правову допомогу було надано 735 мешканцям області. Серед тих, хто звернувся за консультацією, є пенсіонери, власники земельних паїв, матері-одиначки, родичі учасників АТО, переселенці, представники інших категорій населення. Люди приходять до юридичних приймалень Фонду з різними питаннями, але більшість запитів стосується земельних відносин. Дуже часто пайовики не знають своїх прав і тому розпоряджаються землею неефективно, кажуть юристи. Саме так було з жителькою села Миколаївка Близнюківського району, яка звернулася до юридичної приймальні зі скаргою на низьку орендну плату, яку вона отримує за свій земельний пай.

«Насправді жінці треба було уважно прочитати договір оренди, адже у ньому передбачалося, що раз на рік орендна плата може бути переглянута, - зазначає працівник громадської юридичної приймальні Фонду у Близнюківському районі Володимир Мухай. -  Я порадив власниці паю заключити з орендарем додаткову угоду і прописати в ній інший розмір орендної плати. Так і було зроблено. Жінка дуже вдячна, адже завдяки цьому орендна плата  збільшилася майже вдвічі».

Часто проконсультуватися з юристом приходять ті, хто потребує допомоги при вступі у спадщину або складанні різноманітних договорів, скарг, угод. Робота з документами вартує чималих грошей, а у громадських приймальнях Фонду цю роботу виконують безкоштовно. Юристи не просто допомагають грамотно скласти документ, але й надсилають запити, якщо потрібна додаткова інформація, підказують, до якої державної служби чи органу слід звернутися.

«До нашої приймальні прийшла мати АТОшника, який після демобілізації помер, не встигнувши оформити посвідчення учасника бойових дій. Через відсутність цього документу жінка не може отримати державний акт на землю, яку їй виділили як матері учасника бойових дій. Я звернулася у військкомат, там зробили запит до військової частини, щоб підтвердити, що син жінки дійсно брав участь у бойових діях. Ось зараз чекаємо на відповідь.  У разі потреби будемо звертатися до прокуратури, будемо йти до кінця», - каже Валентина Буткова, працівник громадської юридичної приймальні Фонду у Первомайському районі.  

Безкоштовні консультації надаються всім без винятку. Щоб отримати максимально повну відповідь на своє питання, бажано приходити до громадської  юридичної приймальні  з документами, які стосуються справи. Також за потреби юристи проводять виїзні консультації у селах.