Благодійні медогляди стартували: майже 400 послуг надано у Високопіллі

05.04.2017
Благодійні медогляди стартували: майже 400 послуг надано у Високопіллі

 

Після зимової перерви медичні бригади Фонду соціального розвитку Харківської області повернулися до роботи. Перший у цьому році безкоштовний медогляд лікарі провели у селі Високопілля Валківського району. Спеціалісти приймали людей протягом семи годин і надали за цей час 386 медичних послуг.  

Молоду маму Людмилу віднедавна почав турбувати сильний біль у спині. Дізнавшись, що у їхнє село приїхали лікарі з Харкова, жінка завітала до місцевої амбулаторії, щоб проконсультуватися з невропатологом і зробити УЗД нирок. Людмила зізнається: якби не цей благодійний медогляд, невідомо, коли б їй вдалося потрапити до спеціалістів.

«Моїй дитині лише 9 місяців, вона постійно у мене на руках, тому дуже важко вирватися з дому і поїхати до районної лікарні у Валки. Це хоч і недалеко, але все одно важко. Тож добре, що до нашого села приїхали лікарі, - каже жінка. - Тепер я напевно знаю, що серйозних хвороб у мене немає. Буду мазати спину препаратом, який порадив невропатолог, і намагатимуся не носити важке».

Таких, як Людмила, молодих жінок у черзі до лікарських кабінетів не більше десятка. В основному на медогляд прийшли бабусі й дідусі – у Високопіллі живуть переважно пенсіонери. 70-річна Ольга Андріївна більше години човгала пішки, щоб потрапити на прийом до спеціалістів. Її будинок знаходиться у кілометрі від амбулаторії, і старенькій довелося здолати цю відстань, бо їздити у лікарню до Валок вже немає здоров’я.

«Дуже важко мені: на маршрутку ноги не піднімаються, тому я прошу когось, щоб допомогли мені або сісти, або встати. А коли вже лікарі самі до нас приїхали, то я потихеньку до амбулаторії дійшла. Я у кардіолога була, у невропатолога, кров на цукор здала. Лікарі мені дуже сподобалися, обстежили мене уважно, дай їм бог здоров’ячка!», - дякує Ольга Андріївна.

Людей консультували п’ять спеціалістів: гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, невропатолог, окуліст і кардіолог. Усім, хто забажав, було виміряно рівень цукру у крові, зроблено електрокардіограму – і одразу ж повідомлено результати.  У Високопіллі лікарів Фонду добре знають: за три роки дії програми «Медицина Харківщини для людей» це вже четвертий медогляд у селі. Такі профілактичні обстеження приносять велику користь, кажуть місцеві медики.

«Це дуже дієва допомога – і нам, і населенню, - зазначає лікар Високопільської амбулаторії сімейної медицини Віктор Різуненко. -  Багато хто після медоглядів пройшов лікування, став пильніше слідкувати за своїм здоров’ям. Був навіть випадок, коли зробили чоловіку ЕКГ і виявили у нього гострий інфаркт міокарда. Пацієнта одразу ж направили у лікарню, його пролікували, тепер все нормально».

«Я надзвичайно рада, що ми співпрацюємо з Фондом соціального розвитку – люди дуже задоволені і дуже вдячні за таке ставлення до нашого населення, до нашого села, - зауважує Високопільский сільський голова Світлана Шумейко. – Велике спасибі Фонду та лікарям – сподіваюся, вони завітають до нас ще не раз».          

Безкоштовні медогляди сільського населення проводяться в рамках програми «Медицина Харківщини для людей» з 2015 року. Цьогоріч мобільні медичні бригади Фонду продовжать їздити по селах області та обстежувати місцевих жителів. Найближчим часом лікарі побувають у Первомайському, Близнюківському, Барвінківському, Нововодолазькому районах.