Благодійний фонд презентував збірку дитячих наказів депутатам

10.10.2017
Благодійний фонд презентував збірку дитячих наказів депутатам

 

Доброчинці видали і презентували унікальну збірку, до якої увійшли найцікавіші ідеї школярів Харківської області щодо покращення життя у місцевих громадах. Збірку буде розіслано чиновникам і депутатам для подальшої реалізації цих ідей на місцях.

Презентоване видання засноване на результатах творчого конкурсу, який навесні цього року проводив серед старшокласників Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. В рамках конкурсу школярі писали твори на тему "Я - депутат місцевої ради" і ділилися своїми думками про те, як покращити життя конкретного села, містечка, району. На розгляд журі було подано більш ніж півтисячі творчих робіт від учнів 72 шкіл Близнюківського, Валківського, Барвінківського, Первомайського та Балаклійського районів, а також міст Мерефа і Первомайський. Кращі ідеї школярів благодійники зібрали в окреме видання, аналогів якому немає в Україні.

"Проаналізувавши твори, ми виділили проблеми, які найбільше хвилюють сільську молодь, а також можливі шляхи вирішення цих проблем, запропоновані дітьми. Вийшла свого роду збірка дитячих наказів, якими депутати місцевих рад і чиновники можуть керуватися у своїй діяльності ", - розповідає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Колишній учень школи № 5 міста Первомайський, а нині студент ХНУ імені Каразіна Микита Пустовий запропонував у своєму творі знайти господарів для порожніх міських будівель - сьогодні ця ідея вже втілюється в життя.

"Наприкінці 11 класу мені випала можливість висловити на папері свої думки щодо розвитку мого рідного міста і донести ці думки до потрібних людей. І я вже побачив на власні очі, що почалася реалізація моїх ініціатив та ідей - це дуже приємно ", - говорить Микита Пустовий.

“Одну занедбану будівлю ми віддали Первомайському міськрайонному суду, а для іншої ми знайшли підприємця, який її придбав. Сподіваюся, що він з часом розпочне у цій будівлі щось корисне для нашого міста, - зауважив Первомайський міський голова Микола Бакшеєв. - Взагалі ми дуже задоволені цим конкурсом. Гадаю, такі ініціативи ще більше включать молодь до суспільно-політичних процесів”.

Позитивні зміни у своїх громадах помітили й учасники конкурсу з інших районів Харківської області. Якщо так буде і далі, зазначає представниця Близнюківщини Аліна Палагута, яка вступила до Харківського педагогічного університету імені Сковороди, то після здобуття вищої освіти  вона залюбки повернеться на малу батьківщину і працюватиме тут вчителем.

“Не знаю, чи це збіг обставин, чи тому посприяв мій твір, але в цьому році нам пообіцяли реконструювати дах сільського Будинку культури і встановити для обігріву конвектори. Також будуть ремонтувати дорогу - мрії збуваються!”, - каже випускниця Садовської ЗОШ Близнюківського району Аліна Палагута.

Представники органів місцевого самоврядування запевняють, що обов'язково прислухаються до пропозицій молоді. Більше того, чиновники і депутати закликають молодих людей не залишатися осторонь і спільно змінювати життя рідної громади на краще.

"Мине 5, 10 років, і ці діти, які писали твори, працюватимуть разом з нами, стануть агентами позитивних змін у нашій країні. У нас в Балаклійському районі говорять так: можна йти в Європу, а можна побудувати Європу у себе вдома ", - зазначила Світлана Швід, начальник відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації.

“Дуже мені приємно, що Благодійний фонд провів такий конкурс. Я бажаю молоді, щоб вона допомагала вирішувати ці проблеми на селі. Ми повинні створити такі умови, щоб молоді люди поверталися у село. Проблеми, які порушила у творах молодь - вони були, є і будуть, і нам з вами їх вирішувати. На те ми і є - депутати місцевої ради”, - резюмувала голова Барвінківської районної ради Валентина Щолок.

Конкурс творів, започаткований Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, отримає своє продовження в наступному році. Цього разу він буде проводитися серед школярів з інших районів Харківщини.