Благодійники привітали дітей воїнів АТО з зимовими святами

28.12.2016
Благодійники привітали дітей воїнів АТО з зимовими святами

Сюрприз від Діда Мороза. На Первомайщині представники Фонду соціального розвитку Харківської області провідали сім’ї учасників АТО та передали дітям солодкі подарунки до Нового року.

Десять сіл, майже 650 кілометрів здоланої дороги та 49 пар здивованих і радісних оченят. За півдня доброчинці побували у Трійчатому, Олексіївці, Картамиші, Суданці, Одрадовому, Біляївці, Миронівці, Слобідському, Закутнівці, Михайлівці та завітали до кожної домівки, де живуть воїни АТО та їхні діти. Несподіваний візит Діда Мороза, роль якого виконував координатор Фонду у Первомайському районі Віталій Дарчич, став для малят приємним сюрпризом. Дехто не розгубився та розповів сивобородому дідугану віршик, а хтось одразу почав ласувати подарованими солодощами.

 «Ми раді, що завірюха не завадила нам здійснити задумане. Довелося і дорогу шукати, і машину поштовхати, але здивовані, щасливі оченята дітвори були компенсацією за всі незручності, - зазначає Віталій Дарчич. - Хочу подякувати друзям Фонду, які допомогли організувати привітання та дістатися до кожної з родин. Усіх з прийдешнім Новим роком!!!».

Маленькій Ксенії 31 грудня виповниться один рочок. Сьогодні вона вперше побачила Діда Мороза та отримала від нього подарунок. Також пакунки з цукерками дісталися її братикам Микиті та Матвію і двоюрідній сестричці Віці.

Родина Романовських переїхала на Харківщину у буремному 2014 році з міста Красногорівка Донецької області. Наталя досі з жахом згадує, як ховалася у підвалі з синами та варила їм кашу на багатті. У серпні чоловік вивіз сім’ю у село Трійчате Харківської області, де живе його матір, а вже за кілька місяців подався добровольцем в АТО.

«Ми зі свекрухою благали його не йти, та він зробив по-своєму. Хотів захищати Красногорівку, де залишився наш дім, однак потрапив на Луганщину. Там відслужив належний строк і повернувся, зараз працює у місцевого фермера», - розповідає Наталя.

Жінка радіє з того, що її діти замалі і поки не розуміють, у якому небезпечному місці був їхній татко. А ось інша Наталя, що мешкає у селі Олексіївка, своїм донькам казала, що батько у відрядженні. Дівчатка дізналися правду лише після його повернення.

«Я приховувала від них, що тато на фронті. Вже потім, коли він прийшов з АТО, ми сказали, де він був насправді. Старша донька була збентежена, плакала, а молодша нічого не зрозуміла – їй лише п’ять років», - зазначає жінка.

Діда Мороза дівчатка зустріли з великою радістю. Маленька Ярослава одразу взялася декламувати святковий віршик і відповідати на дідусеві запитання. Сестрички чемно подякували за солодощі та нагадали, що у новорічну ніч чекають й на інші подарунки.

«Я попросила у Діда Мороза буси та іграшкового котика, а Іра хоче рацію. Усім іншим діткам бажаємо здоров’я та щастя», - каже Ярослава.

Загалом благодійники привітали з Новим роком 49 дітей. Провідали вони і підшефну сім’ю Якушенків, де батько сам виховує двох синів – Олексія та Сергія. Раніше Фонд передавав родині продукти харчування, надавав юридичну допомогу, а цього разу хлопці отримали солодкі подарунки.

Нагадаємо, на День святого Миколая доброчинці організували свято для дітей учасників АТО, які мешкають у місті Первомайському. 

Фото