Благодійний фонд соціального розвитку піклується про здоров’я жителів Печенізького району

15.06.2016
Благодійний фонд соціального розвитку піклується про здоров’я жителів Печенізького району

 

Минулого тижня Медбригада Благодійного фонду соціального розвитку відвідала село Мартове Печенізького району Харківської області. За день лікарі-волонтери провели понад 200 оглядів.

Мартове — велике село на березі річки Сіверський Донець. Тут проживає 2 тисячі осіб. У разі хвороби мешканці звертаються в місцеву амбулаторію, однак пройти серйозне обстеження на місці немає можливості.

«До ділянки, що закріплена за нашою амбулаторією, належать села Мартове, а також Гарашківка і Кулаковка, це дуже віддалені населені пункти. Жодної можливості провести обстеження на місці немає, а поїхати в районний центр для хворих досить проблематично», - розповідає сімейний лікар Валерій Андрійович.

За його словами, подібні виїзди — це не лише можливість для місцевих жителів пройти огляд, не виїжджаючи з села, але й відчутна допомога працівникам амбулаторії.

У минулому році на огляд до лікарів-волонтерів прийшло понад 100 осіб. Цього року черги в кабінети фахівців також вишикувалися немаленькі, деякі з пацієнтів прийшли повторно, щоб перевірити, як змінився їхній стан здоров'я після проходження рекомендованого курсу лікування.

«Дуже рада, що лікарі приїжджають до нас в село регулярно, тому що їхати кудись, щоб пройти обстеження, - далеко і дорого», - розповідає місцева жителька Лідія Миколаївна.

У ході оглядів лікар УЗД Ганна Сергіївна виявила у трьох пацієнтів підозру на рак. Всі вони були направлені в районну лікарню для додаткового обстеження. За словами фахівця, у випадку такого серйозного захворювання, своєчасна діагностика має особливе значення.

Багато жителів Мартового страждають від діабету. За словами кардіолога Олени Володимирівни, результати оглядів говорять про необхідність уважніше слідкувати за рівнем цукру у населення.

«Велика кількість діабетиків в цій місцевості може бути пов'язана з якістю води, неправильним харчуванням. В основному пацієнти не потребують медикаментозного лікування. Їм варто дотримуватися дієти, а через десять днів повторно здати аналізи», - повідомила Олена Володимирівна.

За словами медиків-волонтерів, подібні виїзди вже приносять перші плоди. У тих населених пунктах, де бригади проводять повторні огляди, спостерігається значне поліпшення здоров'я сільського населення.