Більше 300 медичних послуг надано селянам на Великобурлуччині

17.05.2017
Більше 300 медичних послуг надано селянам на Великобурлуччині

 

Вперше у цьому році медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської завітала до Великобурлуцького району. У селі Нова Олександрівка на профілактичний огляд до лікарів прийшло кілька десятків людей – загалом їм було надано 316 медичних послуг. Як завжди, селяни могли безкоштовно пройти ультразвукове обстеження, зняти електрокардіограму, перевірити зір, визначити рівень цукру у крові, поміряти артеріальний тиск.

Нова Олександрівка – село невеличке, тут навіть окремого фельдшерського пункту немає: кабінет фельдшера знаходиться у приміщенні сільради. Сімейний лікар навідується сюди нечасто, тож коли потрібно проконсультуватися з доктором, місцевим жителям доводиться їхати до Великого Бурлука. Щоправда, не кожному це по силах: автобуси хоча й ходять регулярно, але не заїжджають до самого села. А до зупинки на трасі йти далеко – майже 2 кілометри.

«Нам дуже зручно, коли у село приїжджає бригада лікарів. Це вже третій благодійний медогляд, який у нас проводиться, - зазначає фельдшер Ірина Булгакова. - І у попередні роки, і зараз люди дуже задоволені. Ці  медогляди приносять велику користь, бо дозволяють вчасно виявляти захворювання».

Пенсіонерка Олександра Григорівна прийшла на медичний огляд, щоб проконсультуватися з невропатологом – вже другий рік її турбує біль у плечі. Заодно жінка пройшла ультразвукове дослідження та побувала на прийомі у кардіолога. Враження від медогляду у пенсіонерки тільки позитивні.

«Мені сподобалося! Огляд організовано просто у селі, все безкоштовно, гарне відношення до пацієнтів, чудові лікарі. Я до невропатолога в першу чергу прийшла, бо дуже болить праве плече. Доктор сказав, це через стрес, дав мені поради. Тож буду лікуватися», - каже Олександра Григорівна.

Наступний медогляд у Великобурлуцькому районі відбудеться 25 травня – медична бригада у складі кардіолога, окуліста, невропатолога, гінеколога та лікаря ультразвукової діагностики відвідає село Червона Хвиля. А у червні медики завітають до сіл Гнилиця та Приколотне.

 «Наша мета – надати жителям віддалених сіл доступ до якісних медичних послуг. Особливо це стосується людей похилого віку, які не мають грошей та здоров’я, щоб їздити до районної лікарні. Тому Фонд організовує підвіз селян до місць проведення благодійних медоглядів, зокрема, з Зеленого Гаю до Червоної Хвилі, з Гнилиці Першої – до Гнилиці», - зауважує координатор Фонду у Великобурлуцькому районі Ігор Філімонов.

Профілактичне обстеження сільського населення здійснюється в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області. За два роки роботи медичні бригади провели понад півтисячі медоглядів, надали близько 120 тисяч медичних послуг.