Чиновникам і депутатам Лозівщини розповіли про нюанси е-декларування

28.02.2017
Чиновникам і депутатам Лозівщини розповіли про нюанси е-декларування

 

Як заповнювати електронну декларацію та що нового у земельній сфері – про це сьогодні на інформаційному семінарі у Лозовій говорили експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Захід зібрав близько вісімдесяти учасників – депутатів місцевих рад, працівників та посадовців органів місцевого самоврядування Лозівщини.        

Темою дня стало електронне декларування. Термін подання декларацій спливає вже за місяць – 1 квітня, а більшість депутатів і чиновників Лозівщини досі не відзвітувала про свої доходи та майно. Навіть цифрові підписи отримали не всі. Причина – у недостатній поінформованості про порядок заповнення та подання електронних декларацій. Експерт Фонду з питань місцевого самоврядування Олег Конотопцев отримав від учасників семінару безліч уточнюючих запитань.

«Я дивилася відеоролик про те, як заповнювати декларацію, вивчила інформацію на сайті НАЗК, але питання все одно залишилися, - розповідає керуюча справами виконкому Лозівської міськради  Лариса Шульгінова. – Наприклад, якщо я користуюся гаражем, але не є власником землі, на якій він стоїть, чи треба заносити цей гараж до декларації? Подібних питань багато, і завдяки цьому семінару на частину з них вдалося отримати відповідь».

Учасники заходу плідно поспілкувалися і з експертом Фонду з земельних питань Романом Леоновим. Він поділився корисною інформацією про важливі законодавчі зміни, що стосуються земельної сфери, а також дав чимало практичних порад. Зокрема, розповів про нюанси оформлення сервітутів і МАФів у рекреаційній зоні, про розподіл землі для учасників АТО, про договір, що дозволяє будівництво на чужій земельній ділянці.

«Є моменти у законодавстві, коли опиняєшся у глухому куті або коли проблематично вирішити якесь питання. І ось ідеї Романа Леонова, його професійний погляд на ці моменти дуже допоміг, - зазначає начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин Лозівської міськради Інна Кошляк. – Семінар був надзвичайно пізнавальний, ми робили для себе нотатки і тепер маємо бачення, як вирішити найбільш злободенні питання, що стоять на порядку денному».

Експерти Фонду отримали пропозицію до подальшої співпраці з органами місцевого самоврядування Лозівщини, тож попереду – наступні семінари, але вже на інші теми.  

Фото