Чиновникам Дергачівщини розповіли про нюанси фінансування місцевих бюджетів

19.11.2016
Чиновникам Дергачівщини розповіли про нюанси фінансування місцевих бюджетів

«Школа місцевого самоврядування» продовжує свою роботу. Черговий навчальний семінар за участі експерта Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області відбувся у Дергачівському районі.

Темою заходу стали особливості фінансування місцевих бюджетів в умовах  децентралізації. Перед сільськими головами, бухгалтерами, депутатами і працівниками Дергачівської районної ради виступила експерт Фонду Валентина Мамонова. Свою доповідь вона почала з загальної характеристики стану місцевих бюджетів по Україні в цілому, а далі перейшла до новацій, які містить проект державного бюджету на наступний рік. Якщо головний кошторис країни буде прийнято у нинішньому вигляді, порядок фінансування місцевих бюджетів суттєво зміниться. Завдяки поясненням експерта місцеві ради Дергачівського району будуть готові до цих змін.

«Я вперше на семінарі, організованому Фондом, і можу сказати, що це дуже пізнавально. Нам багато корисного розповіли, порадили, як працювати далі. Гадаю, ми все ж таки дочекаємося законодавчих рішень, і тоді вже будемо використовувати отриманні знання у своїй діяльності», - каже Наталія Доля, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Дергачівського центру зайнятості.

Окремо експерт зупинилася на фінансових ресурсах об’єднаних територіальних громад. На Дергачівщині активно обговорюється перспектива створення подібної громади, тож інформація про шляхи фінансування ОТГ виявилася дуже доречною.

«Ця тема дійсно актуальна, бо серед представників органів місцевого самоврядування є як прихильники, так і противники об’єднання громад. Щоб прийняти зважене рішення, їм потрібно більше інформації. Наприклад, сьогодні мене запитали, який механізм розподілу коштів між населеними пунктами об’єднаної територіальної громади», - зазначає експерт Фонду Валентина Мамонова.

У Дергачівському районі це вже третій семінар, організований Фондом соціального розвитку Харківської області. Участь у заході взяли близько сорока чоловік.