«Це найважливіше для села» – люди про благодійні медогляди

02.11.2018
«Це найважливіше для села» – люди про благодійні медогляди

Сотні населених пунктів, десятки тисяч обстежених пацієнтів: вже чотири роки в області працює програма «Медицина Харківщини для людей», завдяки якій у сільській місцевості проводяться безкоштовні медичні огляди. Ця програма стала візитною карткою Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області та допомогла виявити тисячі захворювань у селян.

Невропатолог, окуліст, кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики та гінеколог, «озброєні» сучасним діагностичним обладнанням, – ось та важка медична «артилерія», яку Фонд задіяв у боротьбі за здоров’я мешканців Харківщини. З 2015 року мобільні бригади лікарів-волонтерів їздять по області та проводять безкоштовні медичні огляди на базі сільських амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів. У пріоритеті – найбільш віддалені та глухі села, мешканці яких мають обмежений доступ до медичних послуг. Завдяки благодійним медоглядам люди можуть пройти комплексне профілактичне обстеження: зняти ЕКГ, визначити рівень цукру у крові, перевірити зір і поміряти  внутрішньоочний тиск, зробити ультразвукове дослідження внутрішніх органів, проконсультуватися зі спеціалістами вузького профілю.

«Для місцевого населення найважливіше, що може відбуватися в селі, – це ці  медичні огляди, це саме важливе та необхідне, - зазначає Олена Мушик, завідуюча ФАП села Шульське Первомайського району. - Майже всі жителі старше 65 років вже нікуди не виїжджають, бо мають проблеми зі здоров’ям – артрити, артрози, гіпертонія. А деякі не можуть дійти навіть до ФАПу, я до них сама приходжу. Під час огляду ми організуємо їх  доставку – автомобілем сімейного лікаря людей привозять сюди і вони мають змогу пройти тих спеціалістів, до яких іншим шляхом вони не дістануться ніколи, якщо не буде цих медоглядів».

Цього року медичні бригади Фонду працювали у селах Харківщини з травня по жовтень. У багатьох населених пунктах лікарі побували вже вчетверте, тому не дивно, що люди зустрічали їх, як добрих знайомих.  Систематична і послідовна робота дозволила медикам Фонду не тільки заробити гарну репутацію у селян, але й досягти відчутних результатів щодо профілактики та своєчасної діагностики захворювань.

«Це дуже корисно, дуже потрібно, дуже добре для людей.  Ось, наприклад, не кожна людина може до районної лікарні поїхати, щоб пройти ультразвукове дослідження. А на виїзному медогляді це можна зробити у нашій амбулаторії, причому безкоштовно. І людина з цим висновком йде вже до свого сімейного лікаря, він призначає лікування, і люди тут по місцю лікуються. Тому спасибі, що є такий Фонд – для нас, для села», - дякує Олена Ушенко, медична сестра амбулаторії сімейної медицини села Шипувате Великобурлуцького району.

«Я щороку проходжу медогляд, людей завжди багато – довгенько приймають лікарі, бо кожного треба вислухати, уважно обстежити, - розповідає мешканка села Шипувате Любов Сазонова. - Враження дуже приємні від всіх лікарів, я навіть писала про них у районну газету. Спеціалісти – вищий клас!».

За чотири роки роботи програми «Медицина Харківщини для людей» Фондом було організовано 673 благодійних медичних огляди. Лікарі-волонтери побували в усіх районах області – і в кожному селі працювали до останнього пацієнта. Усього сільському населенню Харківщини було надано майже 172 тисячі медичних послуг.