«Це працює!» – лікарі про медичну програму Фонду

03.10.2019
«Це працює!» – лікарі про медичну програму Фонду

Завершився четвертий сезон роботи програми «Медицина Харківщини для людей» Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Найбільшим досягненням цієї програми лікарі-волонтери вважають те, що у жителів сіл з’явилася нова корисна звичка – дбати про своє здоров’я. Все більше людей не чекає, поки «саме пройде», а щорічно обстежується та дотримується рекомендацій докторів.     

Останній у цьому році виїзний медогляд Фонд організував у селі Велика Комишуваха Барвінківського району. Тут переважно доживають свій вік старенькі бабусі та дідусі, майже вся молодь роз’їхалася по містах. Із медиків у селі – тільки фельдшер і санітарка. Найближча лікарня знаходиться у Барвінковому, однак дістатися до неї нема на чому.

«Від нас до райцентру їхати десь 30-40 хвилин. Раніше автобус тричі на тиждень ходив, потім – по неділях, а тепер взагалі не їздить, бо дуже погані дороги. Зараз же всі приватні перевізники, вони не пускають до нас автобуси, бо що ті швидко ламаються. Тому ми завжди раді лікарям Фонду, які до нас приїжджають», - каже молодша медсестра Лілія Васько.

«Всі мешканці села задоволені, дуже вдячні докторам! Ми і кров здали, і кардіограму зробили, і УЗД, і невропатолога пройшли, і окуліста. Спеціалісти чудові! І це безкоштовно», - розповідає про медогляд мешканка села Велика Комишуваха Ірина.

Таких сіл, що через погані дороги опинилися у своєрідній ізоляції, в Харківській області сотні. Саме для їх жителів була запущена благодійна програма «Медицина Харківщини для людей», яка забезпечує селянам доступ до найнеобхідніших медичних послуг. У перший рік роботи програми лікарі-волонтери  виявляли на кожному медогляді десятки захворювань і патологій, про які пацієнти й не здогадувалися. На четвертому році картина кардинально змінилася: тепер первинні діагнози – рідкість, люди здебільшого консультуються щодо хронічних хвороб або обстежуються для профілактики.          

«Це працює, і це класно! Люди приходять на медогляди з попередніми кардіограмами, розповідають, як лікуються, що приймають. Отже, ми приїжджаємо у села не дарма! Люди стають більш відповідальними, дотримуються наших рекомендацій, стараються правильно харчуватися. Не всі, звісно, але багато селян починають розуміти, що треба про себе дбати, і це дуже радує», - зазначає бригадир першої медбригади Фонду Ірина Кузнецова.

Ті, хто не звик піклуватися про власне здоров’я, вчаться на своїх помилках: протягом року було декілька випадків, коли людині ставало зле просто під час медогляду. В таких ситуаціях лікарі-волонтери викликали швидку і наполягали на госпіталізації. Та все ж переважна більшість медоглядів пройшла без жодних несподіванок. Загалом у цьому сезоні доктори Фонду надали жителям Харківської області понад десять тисяч медичних послуг.

«Започатковуючи програму «Медицина Харківщини для людей», ми знали, що вона буде затребуваною, але не очікували, що настільки. Профілактичні огляди дійсно допомагають селянам зберегти здоров’я, а іноді й життя, за що безмірна вдячність нашим лікарям!», - каже Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Нагадаємо, медична програма Фонду стартувала влітку 2015 року. Завдяки цій програмі було запроваджено практику диспансеризації сільського населення, а також закуплено дефіцитні вакцини, передано  канадські реанімобілі районним лікарням.