Цього літа у «Барвінку» виховують справжніх лідерів

18.06.2017
Цього літа у «Барвінку» виховують справжніх лідерів

 

Головною подією ювілейного – п’ятнадцятого відпочивального сезону у дитячому таборі «Барвінок» стала пізнавально-виховна програма від студентів Української Академії Лідерства. Талановиті молоді люди, яких запросив і привіз до закладу Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, цілий тиждень навчали та розважали юних барвінчат.

Найкращий спосіб донести щось до дитини – це бути для неї прикладом. Саме цього принципу додержувалися студенти Української Академії Лідерства (УАЛ), спілкуючись з вихованцями табору. Молоді люди щиро розповідали про свої успіхи та життєвий досвід, щоб заохотити дітей до навчання, допомогти їм повірити у власні сили, стати впевненішими і сміливішими. Одну з будівель табору УАЛівці прикрасили муралом, який нагадує про найважливіші цінності Академії – свободу, щирість, мудрість, дружбу, талант, любов до рідної країні.          

«Академія існує тільки рік, але нашим студентам вже є чого навчити інших. Це люди з активною позицією, які успішно вчилися у школі, займалися благодійною та волонтерською діяльністю. Такий проект, як співпраця з табором «Барвінок», дає їм можливість не лише поділитися з дітьми своїми знаннями, але й самим отримати новий корисний досвід», - зазначає Ірина Тулякова,  менеджер Харківського осередку УАЛ.

Протягом тижня студенти проводили для вихованців табору творчі майстер-класи, давали уроки  англійської мови, акторської майстерності та хореографії, робили з ними зарядку, співали українські пісні, палили ватру. Яскравим завершенням програми став авторський  спектакль  «Аліса в Країні чудес», у якому йдеться про те, як важливо читати книжки, навчатися і працювати над собою.

«Мені все дуже сподобалося – і заняття, і спектакль, і самі студенти. Вони відкриті, розумні, я б хотіла бути такою, коли виросту, - каже 10-річна Дар’я Бакай з міста Барвінкового. – Я вже другий раз відпочиваю у цьому таборі і дуже задоволена – тут завжди цікаво, я знайшла тут нових друзів і багато чого навчилася».     

Член Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Джон Шморгун, який завітав у гості до вихованців табору, був приємно здивований реакцією дітей на підготовану для них навчально-розважальну програму.

«Діти так щиро раділи майстер-класам, вони настільки відкриті до всього нового, готові навчатися – отже, ми все робимо правильно. Звісно, Фонд і надалі буде підтримувати табір «Барвінок». Це унікальний проект, бо він дозволяє не тільки оздоровлювати дітей, але й виховувати майбутніх лідерів», - зауважує Джон Шморгун.

«Вже п’ятнадцять років поспіль цей табір є місцем, де діти отримують приємні емоції та корисні знання, зміцнюють своє здоров’я. Я дуже рада, що завдяки нашим партнерам-благодійникам тут відпочивають дітлахи не лише з Барвінківщини, а й з інших районів Харківщини та навіть з інших областей», - каже Наталія Коптєва, начальник відділу освіти Барвінківської РДА.

Окрім позитивних емоцій вихованці «Барвінку» отримали ще й подарунки: президент групи компаній  «Фактор» Сергій Політучий передав дітям антистресові розмальовки та альбоми для творчості.

Попереду у хлопців і дівчат, які відпочивають у таборі, ще багато цікавого. Вже за кілька днів до них завітають аніматори з Харкова, які проведуть для дітей квест-гру з пошуком скарбів. А в кінці зміни на вихованців «Барвінку» чекає екскурсія до Святогірської лаври.