Десятки селян приходять на благодійні медогляди Фонду

12.04.2019
Десятки селян приходять на благодійні медогляди Фонду

Стартував п’ятий сезон роботи благодійної програми «Медицина Харківщини для людей». Мобільні медичні бригади, сформовані Фондом соціального розвитку Харківської області, здійснили перші в цьому році виїзди до сільської місцевості. Традиційно людей обстежували невропатолог, окуліст,  кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики  та гінеколог.  

«Це дуже здорова людина має бути, щоб до районної лікарні могла доїхати», - з гіркотою жартує Олександр Скалицький, який працює сімейним лікарем в селі Петрівське на Балаклійщині. Більшості його пацієнтів подорож до райцентру не по силах, тому зазвичай люди отримують медичну допомогу в місцевій амбулаторії. Однак тут немає докторів вузького профілю, немає спеціалізованої діагностичної апаратури. Зате така апаратура є у медиків Фонду, які щороку приїжджають до  Петрівського та проводять профілактичні огляди населення.        

«Це дуже добре для сільської місцевості, щоб люди не відчували себе обділеними. Були випадки, коли на медогляді виявляли вперше глаукому, і на УЗД знаходили різноманітні патології, наприклад, каміння у нирках. Люди після цього починали дотримуватися дієти, лікуватися», - розповідає сімейний лікар Олександр Скалицький.

Одна з цих людей – мешканка Петрівського Олена Клімова. Торік на благодійному медогляді у неї виявили захворювання щитовидної залози: проблему показало ультразвукове дослідження. Після того жінка пройшла спеціалізоване обстеження у Харкові, де діагноз підтвердився. Олена Клімова стала на диспансерний облік і тепер ретельно стежить за своїм здоров’ям.

 «Мені сказали, що треба час від часу перевірятися, і ось я не до Балаклії поїхала на плановий огляд, а прийшла на благодійний медогляд у своєму селі. Дуже добре, що є така можливість, адже виїхати з Петрівського у райцентр важко: фактично один автобус ходить, і він завжди переповнений. Тому я дуже задоволена», - каже жінка.

Катерина Каменєва, яка мешкає у Старому Мерчику Валківського району, теж вдячна лікарям Фонду за можливість пройти обстеження у рідному селищі. Вона вперше завітала на благодійний медогляд і отримала дуже позитивні враження від прийому.

«Мені доктори Фонду сподобалися: і лаборант, яка кров на цукор брала, і кардіолог, і невропатолог, і УЗД. Всім лікарям ставлю «відмінно!». Мені перевірили всі органи, я тепер знаю, які у мене проблеми, що мені лікувати. Щоб зробити УЗД, я планувала їхати в районну або обласну лікарню, але завдяки благодійному фонду я пройшла його тут, у Старому Мерчику», - зазначає Катерина Григорівна.

Багато селян приходять на профілактичні огляди, організовані Фондом, кожного року. Люди беруть з собою результати попередніх обстежень, кардіограми, медичні картки, щоб лікарі могли відстежити динаміку їх захворювань. Це дає змогу побачити об’єктивну картину, визначити, чи допомагають ліки, які приймає людина. За словами медиків Фонду, перші цьогорічні медогляди їх порадували: стан здоров’я багатьох пацієнтів стабілізувався, у порівнянні з попередніми роками спостерігається позитивна динаміка. А отже, вони працюють недаремно.

«Ми дуже задоволені цими медоглядами – я це кажу і від усього населення, і від себе особисто, - зауважує сімейний лікар Старомерчицької амбулаторії Анатолій Деркунський. – Щиро вдячний докторам Фонду за допомогу, за їх консультації. Я обслуговую дуже велику ділянку – 4,5 тисячі пацієнтів, тож підтримка харківських спеціалістів дуже доречна».

Нагадаємо, програма «Медицина Харківщини для людей» реалізується Фондом з червня 2015 року.