Для дітей з малозабезпечених сімей влаштовано свято краси

22.06.2019
Для дітей з малозабезпечених сімей влаштовано свято краси

Вишукані стрижки та зачіски, професійний мейкап, яскравий аквагрим і тату з блискіток – вихованці дитячого табору «Ялинка» під Валками долучилися до свята «Краса Style» та вперше в житті взяли участь у дефіле. Незвичайне свято дітям влаштувала команда волонтерів – професійних перукарів, візажистів, аніматорів, фотографів – за підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Традиційно на першу зміну до табору «Ялинка» у Валківському районі приїжджають відпочивати хлопці та дівчата з малозабезпечених, багатодітних родин, а також позбавлені батьківського піклування. Більшість оздоровлюється тут кожного року. Та цього разу розважальна програма у таборі доповнилася особливою подією: в гості до юних відпочивальників завітали феї краси з повними валізами косметики, аксесуарів для волосся та приголомшливими вечірніми сукнями.   

«Діти у захваті, дівчата просто на сьомому небі! Їм це цікаво, весело, а показ мод –  взагалі найвищий рівень, - зазначає старший вихователь «Ялинки» Михайло Зубченко. - Для цих дітей це щось неймовірне, бо життя у них непросте. Наприклад, була ситуація, коли дитина запитує: «Чому нас так часто водять до їдальні?». Каже: «Мене годують вдома один раз, а тут п’ять разів на день» – для них це незвично».     

Вихователі розповідають: напередодні діти намагалися самі навести собі красу. Узяли рожевий гофрований папір, розмочили у воді, а потім «пофарбували» волосся. Із рожевими пасмами ходив майже весь табір – і дівчата, і хлопці. Та тепер до справи взялися професіонали: шестеро перукарів кілька годин чаклували над дитячими головами, поки кожен вихованець не отримав стрижку або зачіску своєї мрії. Без продиху працювали й майстри аквагриму, візажу та гліттер-татуювання.

«Я таке по телевізору тільки бачила. Дуже класно! Мені ще ніколи візаж не робили – дуже гарно нафарбували мене, я в захваті! Аквагрим я теж раніше не робила», - розповідає про свої враження 10-річна Даша.

«Мені свято дуже сподобалося! Я почуваюся гарним, у мене класна зачіска та блискуче тату модне!», - хвастається 7-річний Микита.

Свято краси організувала для вихованців табору «Ялинка» команда проекту «Творіть добро». Його засновниця та натхненниця Наталія Луценко зізнається: ідея в такий спосіб радувати дітей виникла спонтанно та швидко набрала цілу армію прихильників. Уже півроку перукарі, аніматори, стилісти та інші працівники beauty-індустрії їздять по дитячих будинках Харківщини та влаштовують захід «Краса Style».  До цієї волонтерської ініціативи долучилися ресторани, мережа кінотеатрів, салони, клієнти – кожен допомагає, чим може.

«Одна з моїх клієнток працює в дитячому будинку, і якось я спитала, а хто взагалі стриже цих дітей. Вона відповіла, що вони самі стрижуть, хто як вміє, щоб хоч волосся в очі не лізло. І мені стало так соромно! Я кинула у соцмережах заклик, спитала, хто хоче поїхати зі мною підстригти діточок у дитячому будинку. І стільки відгукнулося людей – для мене це було приємною несподіванкою! – розповідає перукар Наталія Луценко. – Тепер для мене це як наркотик – я отримую неймовірну моральну віддачу. Ось ці щирі емоції дітей, їх захват, радісні посмішки – я без цього вже не можу».

«Дівчата, які вже їздили до діток, сказали, що потрібен візажист, і я з радістю погодилася. У мене такого досвіду ще не було, - зізнається візажист Анастасія. – Великий потік, дуже багато дітей – всі радісні, задоволені від мене йдуть – і я теж рада!».

 «Сьогодні у мене вихідний, і я вирішила зробити приємне собі та дітям. Мені дуже подобається! Чуйні діти, дуже вдячні, щирі. І втоми майже немає, бо якось насичуєшся дитячими посмішками, позитивом», - зазначає перукар Вікторія.

Апогеєм свята стало дефіле у чарівних вечірніх сукнях, які передали дітям дизайнерка Валентина Гладун і салон Victory. Ці вбрання – не просто реквізит для модного показу, а подарунок: усі наряди залишаться у дівчат, які в них дефілювали. А ще кожній дитині буде передано надруковані фотографії зі свята та відеофільм про захід.