Для школярів з Близнюківщини організовано екскурсію в ХАІ

16.11.2018
Для школярів з Близнюківщини організовано екскурсію в ХАІ

Учні 11 класів Близнюківського ліцею побували на Дні відкритих дверей факультету ракетно-космічної техніки Національного аерокосмічного університету імені Жуковського. Поїздку до знаменитого вишу школярам організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Потримати в руках ракетне паливо, роздивитися деталі космічного супутника, посидіти в кабіні справжнього гвинтокрилу – знайомство з ХАІ подарувало гостям з Близнюківщини унікальні враження. Крокуючи коридорами вишу та слухаючи захоплюючі лекції викладачів, школярі ненадовго відчули себе студентами, занурилися в метушливу університетську атмосферу. Хлопці та дівчата, немов губки, вбирали в себе все побачене і почуте. Під час екскурсії вони дізналися історію ХАІ, познайомилися з його факультетами, зокрема з факультетом ракетно-космічної техніки, побували в лабораторіях і оглянули елементи різноманітних літальних апаратів.  

«Ми хочемо, щоб діти закохалися у факультет ракетно-космічної техніки та захотіли тут навчатися. Запрошуємо і на бюджетну форму, і на контрактну, - каже декан Сергій Фірсов. - Ми в ХАІ є факультетом, який обіймає лідируючі позиції з міжнародних зв’язків і мобільності студентів. Наші студенти навчаються не лише в Україні – за програмою двох дипломів вони вчаться в Китаї,  Франції, Італії та інших країнах. Причому навчаються не лише за магістерськими і бакалаврськими програмами, вони ще й захищають наукові ступені PhD – доктора філософії».

Для одинадцятикласника Богдана Рибанчука, який захоплюється математикою та комп’ютерним моделюванням, поїздка до ХАІ стала дуже на часі. Хлопець зізнається: розглядав цей виш як один з варіантів для вступу, а екскурсія дала можливість побачити університет зсередини, оцінити його потенціал.

«Добре, що я зміг сюди приїхати, роздивитися тут все. Тепер не сумніваюся, подавати в ХАІ документи чи ні – напевно буду подавати, - зазначає учень Близнюківського ліцею Богдан Рибанчук. – З побаченого мені найбільше сподобалися космічні двигуни, їх конструкція. Вони дуже складні, і це дає розуміння, що ракетобудування – надзвичайно кропітка, затратна та детальна робота».

Іншого учня Близнюківського ліцею Андрія Горбаня екскурсія, навпаки, змусила серйозно задуматися. До цього школяр був впевнений, що вступатиме до Харківського університету радіоелектроніки, однак знайомство з ХАІ змінило його плани.

«Все дуже сподобалося, хочу повернутися сюди вчитися – буду і в ХАІ документи на вступ подавати, - каже хлопець. - Космічна техніка, все це сподобалося дуже, захоплення викликає велике. Особливо мене вразили макети космічних станцій».

Ще один вагомий аргумент на користь ХАІ – можливість отримати стипендію імені Бєлана або один з грантів на навчання, які заснував цього року Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.