Для учнів Криштопівського ліцею організовано просвітницьку екскурсію

09.04.2019
Для учнів Криштопівського ліцею організовано просвітницьку екскурсію

П’ять годин у дорозі заради цікавої науки! Діти з далекого села Криштопівка Близнюківського району відвідали кращі просвітницькі заклади Харкова: Software&Computer Museum та «ЛандауЦентр». Поїздку для допитливих школярів організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Криштопівський  ліцей – це скромний сільський заклад, в якому на сьогодні навчається 116 учнів. Більшість з них нечасто буває за межами рідного села, а в Харкові й поготів. Вчителі стараються вивозити дітей на екскурсії, однак далеко не всі батьки можуть оплатити дорогу своїй дитині. Оренда автобусу до обласного центру – це щонайменше 300 гривень з людини, розповідає Людмила Гнатко, яка викладає в ліцеї німецьку мову. Саме тому заклад з радістю долучився до благодійного проекту «Наукові візити до Харкова».    

«Це все безкоштовно, за що велика подяка Фонду, тому ми насамперед взяли в поїздку учнів з багатодітних, з малозабезпечених сімей, є серед них і напівсироти, і дитина з інвалідністю, - каже вчитель Криштопівського ліцею Людмила Гнатко. – Гадаю, дітям треба намагатися якомога більше дізнатися, адже світ такий різноманітний! Та оскільки ми сільський ліцей, у нас немає таких можливостей, як у міських закладів, вони можуть частіше кудись виїжджати. Тож нам це дуже цікаво, ми в захопленні від екскурсії!».

Чудернацькі мобільні телефони, вінтажні комп’ютери та раритетні гаджети – учні Криштопівського ліцею навіть не уявляли, що музей може бути таким, доки не потрапили до Software&Computer Museum. Розповідь екскурсовода, немов машина часу, перенесла дітей на кілька десятиліть назад, у самісінький початок комп’ютерної ери, і поступово повернула у сьогодення. А далі учні поринули у дивовижний світ науки, завітавши до гостинного «ЛандауЦентру». Тут вони змогли власноруч перевірити закони фізики, долучитися до наукових дослідів і випробувати інтерактивні експонати.

«Враження дуже круті, тому що вперше таке бачу! Те, про що нам на уроках фізики розповідали, тут наочно показано. У ліцеї немає приладів для проведення дослідів, але є інтерактивна дошка, тому ми можемо подивитися відео в Інтернеті та зрозуміти, як воно працює. А тут все наживо! Ми отримали такі враження, які не передати словами», - розповідає дев’ятикласник Федір Фурман.

«Тут дуже багато цікавого всього! Неймовірна атмосфера просто! Звісно, в такому вигляді фізика значно цікавіше. Краще побачити в житті, ніж на інтерактивній дошці – враження зовсім інші, -  зізнається учениця 10 класу Альона Ільканич. - В музеї історії комп’ютерної техніки також було дуже цікаво, особливо розповідь про корпорацію Apple. Я чимало дізналася про життєвий досвід Стівена Джобса, як він заснував цю компанію, як вона розвивалася, які в неї пріоритети».

Загалом участь в екскурсії взяли 25 дітей – учні 7-11 класів. Усі вони повернулися додому з купою приємних вражень і сувенірами від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.