Дорожній рух: правила для всіх

03.08.2018
Дорожній рух: правила для всіх

З усіх учасників дорожнього руху  найгірше знають ПДР, як правило, пішоходи. Водночас у разі ДТП саме їм загрожує найбільша небезпека.  Юрист Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Богдан Даниленко нагадує пішоходам основні правила, дотримання яких допоможе знизити ризик потрапляння у дорожньо-транспортну пригоду.  

З тротуарами і пішохідними доріжками все зрозуміло. А якщо їх немає? Тоді пішохід може рухатися узбіччям, тримаючись якомога правіше. Якщо ж і узбіччя немає, дозволяється йти по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів.

За відсутності спеціальних переходів пішоходи повинні переходити дорогу на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Якщо в зоні видимості немає перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки. Перед цим обов’язково треба упевнитися у відсутності небезпеки.

Важливо: пішоходам забороняється раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід. Адже автомобіль не може зупинитися вмить, особливо якщо йде дощ або на дорозі ожеледиця.  Це все потрібно враховувати не лише водіям, але й пішоходам.

«Одного разу я був свідком ДТП з вини пішохода: він, перебуваючи у стані важкого алкогольного сп’яніння, «випав» на проїзну частину і був збитий автомобілем. Водій автомобіля їхав повільно з дотриманням усіх правил, але не міг запобігти ДТП. Пішоходам завжди варто пам’ятати, що хто б не був правий в конкретній ситуації, яке б рішенням потім не прийняла поліція чи суд, саме пішохід при зіткненні з автомобілем буде жертвою», - зазначає юрист Богдан Даниленко.

Вкрай обережними треба бути, виходячи на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, або інших об'єктів, що обмежують оглядовість. Перш ніж почати рух, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.

Якщо ж таки сталася дорожньо-транспортна пригода, до якої причетний пішохід, юрист закликає не залишати місце аварії, а повідомити про неї поліцію та до приїзду правоохоронців надати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців.

Тож дотримуйтесь правил, будьте ввічливими та уважними до інших учасників дорожнього руху!