Діти про конкурс Фонду: «Хочемо, щоб нас почули»

28.03.2018
Діти про конкурс Фонду: «Хочемо, щоб нас почули»

Школярі активно долучаються до участі у конкурсі творів «Майбутнє моєї громади», який проводить Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Діти охоче діляться своїми ідеями щодо покращення життя у рідних селах і містах та сподіваються, що місцеві органи влади прислухаються до їхніх думок.

Цього року учні Дергачівського району вперше беруть участь у конкурсі творів Фонду. Його тема, кажуть школярі, зачіпає та змушує задуматися над тим, якою вони хочуть бачити свою громаду в майбутньому, що для цього треба змінити.        

«Я вирішив взяти участь у цьому конкурсі, тому що мене дуже бентежать ті проблеми, які є у моєму місті, я б хотів якось покращити життя його мешканців. На мою думку, дуже великою проблемою для екології Дергачів є звалище, яке забруднює повітря, підземні води. Мешканці міста скаржаться, що вода не придатна не тільки для вживання, але і для технічних потреб. Також гостро стоїть проблема працевлаштування: багато людей в нашому місті змушені шукати роботу в Харкові, але і там не завжди можна її знайти», - зазначає учень 11 класу Дергачівської гімназії № 3 Михайло Чернишов.

У новоствореній Малоданилівській об’єднаній громаді – поки єдиній на Дергачівщині – питання розвитку громади в буквальному сенсі є питанням номер один на порядку денному. Наразі селищна рада розробляє план соціально-економічного розвитку ОТГ до 2020 року, і чиновники вже запросили учнів місцевого ліцею вступити до робочої групи, щоб думки молоді були враховані.

«Діти будуть членами цієї робочої групи і в повному обсязі матимуть змогу надавати пропозиції та брати участь у прийнятті рішень, зможуть вплинути на майбутнє Малоданилівської громади, - каже Каріна Булавіна, секретар Малоданилівської селищної об’єднаної громади. – Ми обов’язково перечитаємо всі твори, які діти подадуть на конкурс, і, я думаю, що деякі ідеї дітей також будуть враховані».

У Валківському районі одними з перших конкурсні твори написали учні Шарівської школи – причому всім одинадцятим класом. Діти зізнаються: конкурс зацікавив їх ще минулого року, коли тодішні одинадцятикласники писали роботи на тему «Я – депутат місцевої ради».

«Я навіть прочитав декілька робіт – мені сподобались ідеї, які діти запропонували минулого року. І у мене ще тоді зародилися певні думки, які я виклав у своєму творі. Я писав про ідеї, які відразу можна запровадити. Наприклад, встановити банкомати або відкрити у селі відділення «Нової пошти», аптеку», - розповідає Артем Рєзнік, який навчається в 11 класі Шарівської школи.      

«Тема цьогорічного конкурсу дуже актуальна. Кожен може проявити себе і допомогти якось своїй громаді, підказати владі те, що нас турбує, і те, що нам потрібно. Бо ми як ніхто розуміємо, чого найбільше може бажати людина, яка живе в селі», - впевнена учениця 11 класу Шарівської школи Неля Ольховська.

Нагадаємо, цього року конкурс творів проводиться серед школярів Дергачівського, Балаклійського, Валківського, Барвінківського, Великобурлуцького, Первомайського і Близнюківського районів та міста Первомайський. Термін прийому творчих робіт спливає 1 квітня.