Діти з Барвінкового долучилися до проекту «Наукові візити до Харкова»

28.03.2019
Діти з Барвінкового долучилися до проекту «Наукові візити до Харкова»

Наука може перетворитися на захоплююче шоу, якщо «правильно» її презентувати – у цьому впевнилися учні Барвінківської школи № 1, які взяли участь у просвітницькій екскурсії Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Діти вперше побували у Музеї історії комп’ютерної техніки та «ЛандауЦентрі» Каразінського університету, де отримали безліч яскравих вражень.

Для десятикласниці Марини Павлюченко ця екскурсія – подвійне влучення, адже дівчина планує здобути вищу освіту за однією з двох спеціальностей: програміст або фізик-математик. Школярка як горішки лускає задачі з фізики, запоєм читає Стівена Хокінга та it-літературу. У Software&Computer Museum і «ЛандауЦентрі» Марина змогла наживо побачити те, про що дізналася на уроках та з Інтернету.

«У музеї нам показали перші комп’ютери – було дуже цікаво, а в «ЛандауЦентрі» мені найбільше сподобалася котушка Тесли. Я згадала з попередніх уроків цю інформацію, насправді я все це знала, а тут побачила наживо, - каже учениця 10 класу Барвінківської ЗОШ № 1 Марина Павлюченко. - Я дуже цікавлюся фізикою і думаю, що буду поступати на фізика-математика. Або на програміста – ще вибір треба зробити».

А ось однокласник Марини Владислав Чепурний, навпаки, вважає фізику та інші точні науки нудними. Втім, на екскурсії йому нудно не було. Хлопець зазначає, що дізнався багато нового про комп’ютерні технології, а інтерактивний формат «ЛандауЦентру» викликав у нього справжнє захоплення.

«Точні науки я вчу, щоб скласти ЗНО, бо так вони нудні надзвичайно, особливо фізика. Але в такому вигляді, як у «ЛандауЦентрі», це цікаво, - розповідає Владислав Чепурний, учень 10 класу Барвінківської ЗОШ № 1. - Мене вразило те, що тут можна піти не з екскурсоводом, а піти самому поклацати – це дуже сподобалося! Наприклад, ми з другом робили штучну блискавку, збирали внутрішні органи на анатомічному манекені, походили по різних кімнатах, подивилися всілякі ілюзії».

Участь у просвітницькій екскурсії Фонду взяли 22 дитини, які навчаються у 9-10 класах Барвінківської школи № 1. Задля цього учням довелося кілька годин провести в дорозі, адже їх рідне місто знаходиться майже у двохстах кілометрах від Харкова. Однак екскурсія була того варта, запевняють школярі та вчителі, які їх супроводжували.

«Діти були в захваті – це було видно по їх очах. Навіть нам було цікаво, ми теж були вперше в цих закладах, - ділиться враженнями Ольга Шимоліна, практичний психолог Барвінківської ЗОШ № 1. - Мене  вразило, що діти дуже багато знають! Вони коментували  те, що бачили, ставили питання і самі відповідали на запитання екскурсовода – це приємно. Є такі моменти, які діти вперше побачили та почули. Я думаю, це їм буде таким стимулом для того, щоб вивчати науку різнобічно. Це дуже класно!».

Нагадаємо, раніше така екскурсія була організована для школярів з села Петрівське Балаклійського району.