Діти з Близнюківщини їхали 4 години, щоб побачити цікаву науку

23.04.2018
Діти з Близнюківщини їхали 4 години, щоб побачити цікаву науку

Школярі з села Алісівка Близнюківського району здолали майже двісті кілометрів, аби долучитися до просвітницького проекту «Наукові візити до Харкова». Завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області діти побували в Музеї історії комп’ютерної техніки та «ЛандауЦентрі», де переконалися, що такі предмети, як інформатика і фізика, можуть бути надзвичайно цікавими.

«Їхати довго, але воно того варте!», - резюмує п’ятикласник Тимофій, який захоплюється комп’ютерами та комп’ютерними іграми. До цієї поїздки в Харків хлопець навіть не  знав про існування «Software&Computer Museum» – цей заклад став для нього справжнім відкриттям. Юний геймер був у захваті, роздивляючись легендарні прилади та слухаючи розповідь екскурсовода, а особливо зрадів можливості власноруч випробувати деякі експонати. 

«Я про історію комп’ютерів дуже багато дізнався, багато ігор подивився та навіть пограв на приставці – в Mortal Kombat, Armageddon і перші черепашки-ніндзя. Ці ігри хоч і старі, в порівнянні з сучасними дещо примітивні, але мені сподобалося! Було дуже цікаво!», - каже школяр.

Інтерактивні експонати «ЛандауЦентру» також справили на Тимофія та його колег по навчанню величезне враження. Емоції переповнювали навіть тих учнів, хто тут вже бував, адже експозиція закладу постійно поповнюється цікавими новинками. Повітряна гармата, йога-стілець, прозоре піаніно, кімната Еймса та ще близько шістдесяти експонатів були ретельно досліджені допитливими школярами. Поза конкуренцією, звісно, опинилася славетна котушка Тесли, що ефектно випромінює блискавками. В такому вигляді, кажуть діти, фізика дійсно цікава.

«Коли це розповідає вчитель – немає практики, ти не бачиш, що може бути, а коли ти приїжджаєш у «ЛандауЦентр» і тобі показують досліди, це краще запам’ятовується. І так набагато зрозуміліше, - зазначає учениця 8 класу Юлія Волкова.

«Взагалі-то я фізикою не цікавлюся, через те що у нас в школі є книжки, малюнки – і все, нічого цікавого. Є якісь старі прилади, але вони вже не працюють, - розповідає одинадцятикласниця Юлія Федорчук. – У «ЛандауЦентрі» я вперше, мені тут дуже сподобалося, особливо сподобався велосипед, який виробляє електроенергію. А ще ультрафіолет, бездонний колодязь, блискавка мені дуже сподобалася, щоправда, надто гучно було, я навіть злякалася трошки. А так – взагалі супер!».

Участь у просвітницькій екскурсії взяли 26 дітей, які навчаються у 5-11 класах. Це майже половина всіх учнів Алісівської школи – на сьогодні у закладі вчиться 53 дитини. Хоча діти живуть в одному з найвіддаленіших сіл Харківщини, це не заважає їм активно пізнавати навколишній світ, здобувати нові враження та знання.          

«Коли дітям запропонували поїхати до Харкова, та ще безкоштовно – бажаючих було багато. У нас діти легкі на підйом, вони періодично потрапляють на екскурсії. У «ЛандауЦентрі» деякі з них вже вдруге, але тут з’явилися нові експонати, тож всі задоволені. Якщо чесно, до цього моменту взагалі не чули про Музей комп’ютерної техніки – там теж було цікаво, дуже сподобався екскурсовод», - ділиться враженнями заступник директора Алісівської школи Ольга Кучинська.

Нагадаємо, проект «Наукові візити до Харкова» стартував у лютому цього року. За цей час його учасниками стали понад триста школярів з різних районів Харківської області.