Діти з Плоского про освітню екскурсію: «Це було класно!»

29.04.2018
Діти з Плоского про освітню екскурсію: «Це було класно!»

Знайомство з легендарними комп’ютерними пристроями, участь у фізичних дослідах, душевне чаювання та неочікувані подарунки  – для учнів Площанської школи Великобурлуцького району просвітницька поїздка до Харкова стала справжньою пригодою. Завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області діти вперше побували в Музеї історії комп’ютерної техніки і «ЛандауЦентрі» – закладах, які перевернули їхнє уявлення про інформаційні технології та науку.

Восьмикласник Віталій Темчук зізнається: закохався у фізику з першого ж уроку. Шкільної програми з цього предмету хлопцю вже недостатньо, тому він потроху займається самоосвітою – шукає в Інтернеті додаткову інформацію, читає наукові статті, робить нотатки. Побачивши експозицію «ЛандауЦентру», у Віталія відняло мову: багато з того, про що він читав, тут представлено у конкретних предметах, які можна торкати, випробовувати, досліджувати. Візит до цього закладу ще більше зміцнив бажання школяра присвятити своє життя фізиці.

«У майбутньому я хочу стати фізиком, зокрема, мене цікавить оптика. У «ЛандауЦентрі» найбільше мене вразив стіл з різними лінзами, де демонструються закони заломлення світла. Взагалі мені все дуже сподобалося!», - розповідає учень 8 класу Віталій Темчук.

У захваті від «ЛандауЦентру» залишилися і ті школярі, які до фізики байдужі. Юні гості з Великобурлуччини з великим інтересом слухали екскурсовода та брали участь у дослідах. Особливо  школярам сподобалися оптичні ілюзії, різноманітні фокуси з повітрям та електроенергією.

Вразила дітей і експозиція Музею історії комп’ютерної техніки, в якому зібрані найцікавіші  пристрої минулого та сьогодення – від примітивної рахівниці до розумної колонки Алекси. Учні наочно побачили, як удосконалювалися і змінювалися комп’ютери, а також пограли на перших ігрових приставках – такі були ще у їхніх батьків.

«Ця поїздка дала мені дуже багато знань. В «ЛандауЦентрі» ми побачили багато дослідів – нам таке в школі не показують, тому мені було дуже цікаво, хоч я більше схиляюся до гуманітарних наук. Також я дізналася дуже багато про комп’ютерні технології, про перший комп’ютер та інші прилади», - каже одинадцятикласниця Анна Кисіль.

«Та теорія, яку діти вивчають у школі – вони змогли побачити застосування її на практиці, побачили і розвиток техніки комп’ютерної, і застосування законів фізики. Тут і астрономія була, розказували їм про будову всесвіту, про космос, про зорі. Це дійсно пізнавальна така екскурсія, яка нагальна для застосування своїх знань, для розвитку свого наукового потенціалу – для дітей це дуже цікаво і потрібно, - зазначає директор Площанської ЗОШ Тетяна Костенко. – А ще нас провідав під час екскурсії керівник Благодійного фонду Шаповал Євген Володимирович, він прийшов з подарунком для кожного. Діти страшно були задоволені, що їм і по шоколадці подарували, і ручки, і блокноти, казали – «Як класно!».

Цього разу участь у доброчинному проекті «Наукові візити до Харкова» взяли 25 дітей – це учні 6-11 класів.