Дітям з інтернату організували свято краси та стилю

27.09.2019
Дітям з інтернату організували свято краси та стилю

Понад тридцять майстрів, майже п’ять годин роботи – і близько 170 вихованців Балаклійської спеціальної школи-інтернату перетворилися на веселих піратів, принцес, спайдерменів, звіряток і фей. Дивовижна метаморфоза відбулася завдяки волонтерам проекту «Творімо добро» та підтримці Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.   

«Я навіть не знав, що таке буває! Обрав саме цей малюнок, бо дивився фільм «Веном». Я був в шоці, що таке можна зробити!», - ділиться своїми враженнями про аквагрим восьмикласник Сергій.

«Я дуже рада, що до нас приїхали майстри, зробили нам зачіски, макіяж! Для мене це нове, я ніколи до перукарні не ходила», - зізнається Вероніка, яка навчається у шостому класі.

«Я трохи у шоці такому, приємному. Зазвичай я так яскраво не фарбуюся, для мене це нові відчуття, суперкруто! Такого свята у нас ще не було!», - каже десятикласниця Анастасія.

У цей день для більшості вихованців закладу все було вперше: перша професійна стрижка та укладка, перший мейкап, перший аквагрим, перше гліттер-тату, перший виступ аніматора. У Балаклійській спецшколі-інтернаті живуть і навчаються діти з особливостями розвитку, переважно з малозабезпечених і неблагополучних сімей. Ці хлопці та дівчата не розпещені увагою, часто батьки не дають їм навіть найелементарнішого.   

«Буває, відпрошується у мене дитина поїхати додому на вихідні, а я знаю, що там сім’я неблагонадійна, але на свій страх і ризик відпускаю – бо це ж батьки. Дитина поїхала в суботу вранці, а ввечері або наступного ранку приїжджає та каже: «Мама і тато напилися, їсти нема чого, от я і повернувся», - розповідає директор закладу Анатолій Ляшов.

«Діти не балувані зовсім, бо вони з малозабезпечених сімей. Батьки не мають змоги повести їх десь в зал перукарський, тому стрижуть, як можуть, вдома, або до нас сюди приходять учні майстрів, які набивають руку на наших дітях, - каже Тетяна Нечитайло, педагог-організатор Балаклійської спецшколи-інтернату. - Я дуже рада, що таке свято відбулося, що приїхали дійсно професіонали! Діти всі задоволені, всі з посмішками, всі красиві!».

Над перевтіленням вихованців інтернату працювали більше тридцяти майстрів з Харкова – перукарі, візажисти, стилісти, фотографи, аніматори. Це волонтери проекту «Творімо добро», які у вільний від роботи час дарують позитивні емоції та красу дітям зі складною долею. Благодійна ініціатива, що виникла спонтанно майже рік тому, поступово переросла у потужний рух, до якого долучається все більше працівників б’юті-індустрії. До Балаклії волонтери приїхали великою командою, в якій було багато новачків. Одна з новеньких – аніматор Анастасія, яка влаштувала для вихованців інтернату ціле розважальне шоу з повітряними кульками, веселими конкурсами та мильними бульбашками.

«Я змінила чимало професій, але знайшла себе саме в анімації. Наразі маю невеличку власну студію, організовую свята для дітей. Я долучилася до проекту «Творімо добро», бо відчуваю потребу ділитися. Коли у тебе все добре, коли ти щасливий, цим хочеться поділитися з іншими. Саме тому я тут!», - каже дівчина.

Окрім свята, неймовірних зачісок, візажу та аквагриму волонтери подарували вихованцям інтернату солодощі та іграшки, а також організували професійну фотосесію. Трохи згодом кожна дитина отримає роздруковані власні світлини та відеофільм – на згадку про захід. Це традиція, якої команда проекту «Творімо добро»  дотримується незмінно.

«У цьому проекті ми не тільки віддаємо, але й отримуємо – щиру радість дітей, їх посмішки. Це дуже класні відчуття! Хочеться знову й знову приїжджати до дітей, дарувати їм позитивні емоції, - зазначає засновниця проекту «Творімо добро» Наталія Луценко. - Зараз я задумуюся над тим, щоб розширити цей проект. Ми хочемо створити безкоштовні курси, щоб такі діти могли здобути професію, налагодити своє життя. Тому що за статистикою, якщо взяти людей всіх професій, то найщасливішими є саме працівники б’юті-індустрії, бо ми дуже любимо свою роботу! Це ж чудово – показати дітям, що можна отримувати задоволення і щастя від роботи, а ще й забезпечувати себе».

Волонтери їздять до будинків дитини, інтернатів один-два рази на місяць. Вони анонсують виїзди у соцмережах і запрошують до своєї команди всіх охочих.