Дітям з Валківщини влаштували науковий інтерактив

23.02.2018
Дітям з Валківщини влаштували науковий інтерактив

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував чергову просвітницьку екскурсію для сільських школярів. Цього разу учасниками проекту «Наукові візити до Харкова» стали діти з невеличкого села Перекіп Валківського району. Вони з щирим інтересом дослідили історію розвитку комп’ютерної техніки у «Software&Computer Museum» та випробували інтерактивні експонати у «ЛандауЦентрі».

На запрошення доброчинців до Харкова приїхала рівно половина учнів Перекіпського навчально-виховного комплексу – 28 дітей з 56-ти, що навчаються у закладі. Вчителі зізнаються: таким великим гуртом вони з села ще ніколи не виїжджали. Та й взагалі вирушити кудись на екскурсію вдається тільки тоді, коли допомагають спонсори – як от зараз Благодійний фонд. Скориставшись нагодою, педагоги взяли з собою до Харкова передусім учнів з малозабезпечених і багатодітних родин, з сімей вимушених переселенців, а також тих, хто бере участь у різноманітних конкурсах і цікавиться наукою.

Музей історії комп’ютерної техніки справив на перекіпських школярів велике враження: вони уважно роздивлялися раритетні та сучасні прилади, навперебій задавали екскурсоводу питання, з азартом грали в ігрові приставки. Багато емоцій викликав у дітей і «ЛандауЦентр», де на площі близько 600 квадратних метрів зібрано понад 60 інтерактивних наукових експонатів.

«У комп’ютерному музеї мені сподобалися найновіші комп’ютери, а у «ЛандауЦентрі» - печатки, що ставляться на руку і світяться у темряві. І на велосипедах сподобалося виробляти електроенергію, і на великих стільцях сидіти, і сподобався експонат, де можна піском малювати», - розповідає учениця 4 класу Іра Андрєєва.

«Цю поїздку нам організував наш земляк Євген Шаповал, керівник Фонду соціального розвитку, і  ми йому дуже вдячні. Музей комп’ютерної техніки чудовий! Діти побачили стільки всього, задавали питання – навіть екскурсовод сказав, що хоч діти і з села, але питання були дуже доречні, - зазначає вчитель Перекіпського НВК Раїса Алієва. - А «ЛандауЦентр» дозволяє учням закріпити знання зі шкільної програми, зокрема з фізики. Це дуже корисно, тому що діти все бачать на практиці. Спасибі  директору цього центру, яка сама провела екскурсію для нас, дуже цікаво все розповідала!».

Спеціально для гостей з Валківщини керівниця «ЛандауЦентру» Вікторія Круглова прочитала лекцію в рамках виставки «Мікроби як люди», створеної разом з науковцями Оксфордського університету. Діти дізналися, які бувають бактерії та як вони впливають на людський організм, а також як уникнути інфекційних захворювань.

Протягом всієї екскурсії одним з найуважніших слухачів був семикласник Сергій Гаврилюк. У своїй багатодітній родині він – найстарша дитина. Двом своїм братикам і сестричці хлопець подає гарний приклад: він добре вчиться, цікавиться фізикою і мріє стати it-спеціалістом. Тематика просвітницької поїздки до Харкова повністю співпала з інтересами Сергія.

«У Музеї комп’ютерної техніки мені запам’яталося те, що була паперова флешка, та у приставки сподобалося грати. Я хотів би ще там побувати, а ще хотів би взяти додому якийсь експонат, - жартує школяр. - У «ЛандауЦентрі» також багато чого цікавого, найбільше мені сподобалися ілюзії, кімната Еймса. Ще було цікаво подивитися на гігантське йо-йо і стілець, який можна підняти однією рукою, та ще й з людиною на ньому». 

Діти настільки захопилися випробуванням експонатів у «ЛандауЦентрі», що не хотіли звідти йти. Щоб «підсолодити» розставання з цікавинками, благодійники після екскурсії вручили школярам ласощі та сувеніри від Фонду соціального розвитку Харківської області.