Експерт Фонду розповів депутатам про новітні антикорупційні процедури

18.10.2016
Експерт Фонду розповів депутатам про новітні антикорупційні процедури

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області провів черговий інформаційно-навчальний семінар для представників органів місцевого самоврядування. Цього разу захід відбувся у Краснограді за організаційної участі Красноградської районної ради.

Семінар було організовано в рамках проекту Фонду «Школа місцевого самоврядування». Участь у семінарі взяли приблизно півсотні сільських голів та депутатів місцевих рад Красноградського району. Експерт Фонду Олег Конотопцев підготував для них змістовну доповідь на тему впровадження антикорупційних процедур до практичної діяльності місцевих рад. Зокрема, було розглянуто процедури подолання конфлікту інтересів та електронного декларування статків. Для деяких учасників семінару озвучена експертом інформація стала новиною.

«Декларувати свої статки в електронному вигляді повинні не тільки депутати Верховної Ради та  чиновники вищого рангу. Ця норма стосується й представників органів місцевого самоврядування, тобто працівників та депутатів місцевих рад, директорів шкіл і так далі. Вони мають задекларувати свої статки в період з 1 січня по 1 квітня 2017 року. Для цього їм треба отримати електронний підпис – у Харкові його видають у двох підрозділах Державної фіскальної служби», - розповідає експерт Фонду Олег Конотопцев.   

Тема електронного декларування спричинила багато додаткових питань та викликала жваве обговорення. Дехто вважає, що на місцях ця вимога буде сприйнята негативно.

«Коли маленька сільрада, депутати у нас прості люди – трактористи, землероби, є й безробітні. І вони як депутати ані зарплатні не отримують, ані пільг, це просто додаткове навантаження. Так тепер їм ще й треба доходи декларувати – звісно, людям це не сподобається», - зазначає секретар сільської ради Світлана Габор.  

В цілому ж учасники семінару відзначили, що почули багато цікавої та корисної інформації. Також вони висловили бажання продовжити практику проведення подібних інформаційно-навчальних заходів у майбутньому.