Експерти Фонду провели семінари у Валках та Великому Бурлуці

25.11.2016
Експерти Фонду провели семінари у Валках та Великому Бурлуці

Нові антикорупційні процедури, нюанси заповнення електронних декларацій, останні зміни у земельному законодавстві – про це і не тільки говорили у своїх доповідях експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Цього тижня навчально-інформаційні семінари було проведено для представників органів місцевого самоврядування Валківського та Великобурлуцького районів.

Обидва заходи пройшли майже при повних залах – попит на актуальну інформацію дійсно великий. У Валках перед депутатами та працівниками районної, міської, сільських та селищних рад виступив експерт з питань місцевого самоврядування Олег Конотопцев. Він детально розповів про нові заходи боротьби з корупцією, зокрема про подолання конфлікту інтересів у місцевих органах влади. Основною ж темою доповіді стало електронне декларування доходів та майна – ця обов’язкова процедура викликала жваве обговорення у залі. Не всі депутати сільських рад вміють працювати з комп’ютером, та й інтернет-зв’язок у селах залишає бажати кращого, тому питань з цього приводу було задано багато.

Доповідь про електронне декларування з великим інтересом сприйняли й у Великому Бурлуці. Керівництво районної ради спеціально запросило експертів Фонду, щоб роз’яснити депутатам місцевих рад усі тонкощі процедури. Це вже другий семінар, що проводиться на Великобурлуччині.

«Ми тому і запросили вдруге представників Фонду, бо нам сподобалося ще в перший раз – інформація корисна, докладно викладається, - каже заступник голови Великобурлуцької районної ради Василь Сорокін. - Попросили висвітлити саме цю тематику, тому що знаємо, що до 1 квітня потрібно буде подати декларації, але зараз у нас ніхто з депутатів не має електронних підписів. Щиро дякуємо представникам Фонду за те, що відгукнулися та приїхали до нас!».

Також на семінарі у Великому Бурлуці виступив експерт з земельних питань Роман Леонов. З його доповіді присутні дізналися про останні законодавчі зміни, що стосуються земельних відносин. Експерт відзначив, що тепер сільські та селищні ради можуть без перешкод оформити у комунальну власність земельні ділянки, які відносяться до відумерлої спадщини. Також він анонсував деякі зміни у структурі державних органів, що працюють у земельній сфері. Аудиторія слухала експерта дуже уважно, багато хто робив нотатки.

«Я вже вдруге на семінарі, організованому Фондом – влітку до нас також приїжджали експерти, про всі нововведення нам розповіли. Ми тоді дізналися багато корисного для себе, для сільради, для жителів нашого села. А цього разу найцікавіше було почути про оформлення відумерлої спадщини. У нашій сільраді є цілий список ділянок, яка позначені як «відумерла спадщина», и що з цим робити, як вирішити питання, ми не знали», - зазначає інспектор Підсереднянської сільської ради Інна Андрощук