Експерти Фонду готові розробити для громад плани соціально-економічного розвитку

07.04.2016
Експерти Фонду готові розробити для громад плани соціально-економічного розвитку

 

Експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області пропонують об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) свою допомогу у складанні планів їхнього соціально-економічного розвитку. Наявність такого плану є обов’язковою умовою для отримання державної субвенції на формування інфраструктури ОТГ.

Реформа децентралізації, яка триває в Україні вже другий рік, нарешті дібралася і до Харківщини. Кілька місяців тому у нашій області була створена перша об’єднана територіальна громада – Старосалтівська. В процесі створення перебувають ще кілька ОТГ – Пісочинська, Мереф’янська, Дергачівська та інші.

За законом, коли кілька місцевих рад об’єднуються у єдину громаду, ЦВК призначає у цій громаді вибори. Після їх проведення ОТГ має прийняти цілу низку нормативних документів, в тому числі план соціально-економічного розвитку. Однак його складання викликає багато запитань, бо Україна тільки здобуває подібний досвід. Допомогти громадам Харківщини розробити такі плани готові експерти Благодійного фонду соціального розвитку.

"Фонд створив спеціальний підрозділ – Центр сприяння розвитку територіальних громад Харківської області. До нього увійшли експерти з різних питань, які допомагають місцевим громадам впроваджувати зміни, обумовлені реформою децентралізації. Одним з напрямків діяльності Центру якраз є розробка документів для ОТГ – статуту, плану соціально-економічного розвитку тощо. У нас є всі необхідні інструменти та знання для складання такого плану, і ми готові до співпраці з усіма громадами, які потребують експертної допомоги", - зазначає координатор проекту «Центр сприяння розвитку територіальних громад Харківської області» Олександр Безуглий.

У розробці плану соціально-економічного розвитку зацікавлена кожна громада, адже без нього неможливо отримати субвенцію з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ. У 2016 році розмір субвенції склав від 1 до 23 мільйонів гривен – конкретна сума залежить від кількості населення і площі громади.

На Харківщині питання розробки плану соціально-економічного розвитку найбільш актуальне для Старосалтівської ОТГ, у якій нещодавно відбулися перші вибори об’єднаної громади. Вона має достатньо часу для того, щоб прийняти план розвитку і отримати державну субвенцію у 2017 році. Втім, встигнути можуть й інші громади, які наразі знаходяться у процесі об’єднання.