Експерти Фонду консультують місцеві громади щодо прийняття реєстраційних повноважень

14.03.2016
Експерти Фонду консультують місцеві громади щодо прийняття реєстраційних повноважень

 

В рамках реформи децентралізації до українського законодавства були внесені зміни, які дозволяють сільським, селищним та міським радам до 30 квітня 2016 року взяти на себе повноваження з державної реєстрації прав. Якщо вони скористаються цією можливістю, то зможуть безпосередньо на місцях реєструвати права на нерухоме майно, а також юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Це дозволить будь-якій людині, не виїжджаючи за межі свого населеного пункту, одержати якісні адміністративні послуги.

З метою підтримки зазначених змін Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області виступив з ініціативою надання широкої консультативної та методичної допомоги тим громадам, які вирішили взяти на себе реєстраційні повноваження. Виїзні консультації проводять спеціалісти створеного Фондом «Ресурсного центру сприяння розвитку територіальних громад». Експерти Центру вже побували у Борівському та Барвінківському районах, де зустрілися з керівниками органів місцевого самоврядування та детально розповіли про переваги нових законодавчих ініціатив.

«Місцеві громади лише виграють від взяття нас себе повноважень з державної реєстрації прав. Ми одержимо соціальний ефект, коли люди не виїжджаючи за межі своїх населених пунктів зможуть здійснити державну реєстрацію прав на нерухоме майно або юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Разом з тим економічний ефект полягатиме в тому, що 60 % адміністративного збору за такі реєстраційні послуги буде надходити до місцевого бюджету і йти на потреби громади», - наголосив координатор проекту «Ресурсний центр сприяння розвитку територіальних громад Харківської області» Олександр Безуглий.

Найближчим часом консультативні семінари щодо прийняття реєстраційних повноважень відбудуться у Краснокутському та Первомайському районах.

Нагадаємо, зазначені зміни регулюються перехідними положеннями Законів України “Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”.