Експерти Фонду продовжують проводити семінари для чиновників та депутатів місцевих рад

03.06.2016
Експерти Фонду продовжують проводити семінари для чиновників та депутатів місцевих рад

 

Набирає обертів проект Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області «Школа депутата місцевої ради», в рамках якого експерти Фонду проводять навчальні семінари для представників органів місцевого самоврядування. Минулого тижня такі семінари відбулися у Борівському та Шевченківському районах.

Процеси реформування місцевого самоврядування та децентралізації державної влади мають стати реальним підґрунтям для місцевого розвитку та посилення спроможності територіальних громад. Фонд не може стояти осторонь цих важливих процесів, саме тому одним з головних його пріоритетів є сприяння сталому розвитку територіальних громад та покращення добробуту людей.

"Місцеве самоврядування — це рівень влади, який найбільш наближений до людей, до їх реальних проблем та потреб. На цьому рівні людей найменше цікавлять політичні та гасла та лозунги. Набагато більше люди переймаються належною роботою шкіл та дитячих садків, ефективною роботою комунальних служб, стабільним розвитком усіх сфер життєдіяльності громади. Важливу роль у цьому процесі відіграють посадовці місцевого самоврядування та депутати місцевих рад. Саме тому задача експертів Благодійного фонду соціального розвитку — розказати їм про теоретичні основи успішного врядування та показати реальні практичні інструменти, які посадовці та депутати місцевих рад можуть застосувати у своїй діяльності на благо територіальних громад", - наголошує експерт Фонду Олександр Міщан.

У рамках реалізації зазначеного проекту представники Фонду соціального розвитку зустрілися з сільськими головами Борівського району. Експерт Олег Конотопцев ознайомив їх з особливостями реформування місцевого самоврядування та процесами децентралізації влади. Керівників сільських рад найбільше цікавила фінансова децентралізація, переваги та складності об'єднання територіальних громад та інші актуальні питання.

Крім того, експерти Фонду Богдан Даниленко та Олександр Міщан проконсультували керівників органів місцевого самоврядування Борівщини щодо практичних питань у сфері місцевого розвитку. Зокрема, було роз'яснено низку земельних, комунальних питань та питань діяльності виконавчих органів сільських рад.

Також експерти Фонду провели навчальний семінар для місцевих голів Шевченківського району. Під час заходу було розглянуто кілька тем: територіальна організація влади і місцеве самоврядування, земельні відносини та особливості виконання сільськими радами повноважень з державної реєстрації прав.