Експерти Фонду розповіли на Дергачівщині про децентралізацію та земельні відносини

24.06.2016
Експерти Фонду розповіли на Дергачівщині про децентралізацію та земельні відносини

 

Відбувся черговий навчальний семінар за участі експертів Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. У Дергачівському районі їх зустріла вдячна та допитлива аудиторія в особі місцевих сільських, селищних голів і депутатів райради.

У ході семінару експерти Фонду висвітлили дві теми: «Особливості децентралізації державної влади в Україні» та «Земельні відносини». Їх було обрано не випадково – саме ці теми хотіли обговорити керівники та працівники органів місцевого самоврядування Дергачівського району.

У першій частині семінару експерти Фонду Олександр Безуглий та Олександр Міщан розповіли про діяльність Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, його основні програми та проекти, а також детально окреслили особливості процесів децентралізації та реформування місцевого самоврядування. Разом з аудиторією вони обговорили сучасний стан децентралізації та особливості об'єднання громад, бюджетну і фінансову децентралізацію.

"Було багато практичних питань щодо формування виконавчих органів майбутніх об'єднаних громад, щодо їх повноважень та відносин з районною та обласною владою. Наразі у Дергачівському районі жваво обговорюється доцільність об’єднання територіальних громад, місцеві голови та депутати не мають чіткого уявлення про цей процес. Саме тому наш Фонд спільно з керівництвом Дергачівської райради ініціював проведення навчального семінару", - зазначає Олександр Міщан.

Друга частина заходу була присвячена земельним відносинам. З доповіддю виступив професійний землевпорядник, експерт Фонду Роман Леонов. Зокрема, він розповів про повноваження місцевих рад у галузі земельних відносин, повноваження щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування, а також про останні зміни до земельного законодавства.

Депутати і представники органів місцевого самоврядування Дергачівського району були дуже задоволені тим, що змогли проконсультуватися з експертами та отримати вичерпні роз’яснення. Зустріч виявилася плідною і пізнавальною.

"Ми щиро вдячні представникам Фонду за ті важливі роз'яснення, які ми одержали у ході семінару. Мешканці району нас часто запитують про особливості останніх реформ, тепер нам буде простіше пояснити їх зміст", - каже депутат районної ради Антон Козлоков.

"Для мене особисто подібні семінари є дуже важливими. Я лише нещодавно обійняла посаду заступника голови районної ради, і у мене було запитань більше, ніж відповідей на них. Під час сьогоднішнього заходу я мала змогу отримати відповіді на ці запитання", - ділиться враженнями заступник голови Дергачівської районної ради Віра Стрілець.