Експерти Фонду вперше провели цикл семінарів поза межами Харківської області

26.04.2016
Експерти Фонду вперше провели цикл семінарів поза межами Харківської області

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області розширює географію своєї діяльності. Експерти Фонду відвідали з просвітницькою місією місто Глухів Сумської області та провели для місцевих депутатів і чиновників цикл навчальних семінарів. Це перший подібний досвід – раніше такі заняття організовувалися лише у межах Харківщини.

До Глухова експертів запросило керівництво міста. Тут дуже зацікавилися проектом Фонду «Центр сприяння розвитку громад», який передбачає надання консультаційної та інформаційної підтримки представникам органів місцевого самоврядування. Зокрема, експерти дають роз’яснення щодо останніх законодавчих змін і процесів децентралізації, ознайомлюють з новими методиками та інструментами, які варто застосовувати на практиці. Одним словом, поширюють знання, які допомагають зробити більш ефективною діяльність місцевих депутатів, чиновників, взагалі органів влади.

"Теми наших семінарів актуальні і для Глухова, і для багатьох інших населених пунктів України", - констатує керівник проекту Фонду «Центр сприяння розвитку громад» Олександр Безуглий. – "Глухівська міська рада запропонувала організувати навчальні заходи за участі наших експертів, і ми підтримали цю ідею. Загалом у Глухові відбулося три семінари, присвячені різним питанням".

Перший семінар провела експерт з місцевих бюджетів та фінансів Валентина Мамонова. Її виступ зібрав чималу аудиторію: послухати фахівця з Харкова прийшли депутати і співробітники Глухівської міськради, представники громадськості, а також мер міста Мішель Терещенко. Експерт розповіла про нові підходи до бюджетного процесу, навела останню статистику Міністерства фінансів України та окремо зупинилася на можливостях, які відкриває бюджетна реформа в рамках децентралізації перед містом обласного значення, яким є Глухів. Найбільше аудиторію цікавила перспектива об’єднання громад – чи варто це робити? Цей процес тільки набирає обертів, тож достовірної та об’єктивної інформації щодо функціонування об’єднаних територіальних громад дуже мало.

"Існує дефіцит цієї інформації, тим більше що депутатам нема коли її шукати – у них інші обов’язки. Так само і в фінансовому управлінні – кожен спеціаліст займається своєю справою. Тому інформація, яку надають експерти Фонду, особливо цінна, адже ми збираємо її по всій України, вивчаємо та узагальнюємо вже існуючий досвід. Це дуже зручно для представників органів місцевого самоврядування – вони отримують актуальну інформацію у концентрованому вигляді, завдяки нам дізнаються, де і які зміни відбуваються. Маю зазначити, що багато хто з учасників семінару робив нотатки – це дуже приємно", - розповідає експерт проекту Фонду «Центр сприяння розвитку громад» Валентина Мамонова.

Не менш успішно пройшли й два інші семінари. Професійний землевпорядник Роман Леонов розповів глухівським депутатам і чиновникам про земельні відносини в контексті здійснення реформи децентралізації, а Олег Конотопцев присвятив свій виступ організаційним засадам місцевого самоврядування та депутатській роботі.