Фестиваль «Дитятко»: Харків приймає майбутніх теле- та кінозірок

23.09.2016
Фестиваль «Дитятко»: Харків приймає майбутніх теле- та кінозірок

 

Чотири насичених подіями дні, 11 конкурсних номінацій та понад 200 учасників з різних куточків світу. У Харкові ввосьме проходить Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко», одним зі спонсорів якого є Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Цього року до оргкомітету фестивалю надійшла рекордна кількість робіт – майже тисяча триста. Географія учасників також вражає: заявки подали представники 89 країн світу! Найбільш активними виявилися юні кінорежисери та телевізійники з України, Америки, Ірану, Франції та Індії.

Незважаючи на статус дитячого фестивалю, вимоги до робіт були досить суворі: з тисячі трьохсот журі відібрало до конкурсної програми 117 робіт. Загалом до Харкова приїхало близько двох сотень кіно-, радіо- та телемитців – це і студії, і окремі учасники. Дітей розмістили у таборі «Сонячний», а про їхнє харчування подбав Фонд соціального розвитку.

«Фестиваль «Дитятко» – це непересічна подія, яка дає дітлахам можливість голосно заявити про себе, здобути нові знання та цікаві знайомства. А головне – цей захід стирає межі: культурні, географічні, релігійні. Адже мова кіно, телевізійна мова зрозуміла усім, вона не потребує перекладу та допомагає дітям з різних куточків світу порозумітися, знайти спільні цінності та разом змінити реальність на краще. Наш Фонд надає фінансову підтримку фестивалю вже другий рік поспіль, і ми плануємо продовжити цю традицію», - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Організатори фестивалю підготували для учасників насичену культурну та навчальну програму. Це творчі зустрічі, презентації та майстер-класи на теми кіно, телебачення, радіо й анімації, під час яких фахівці з різних країн діляться з дітьми секретами майстерності, практичними порадами. Наприклад, сценарний пітчинг, тобто презентація медійного проекту – це можливість навчитися шукати кошти на реалізацію своїх ідей, просувати готовий продукт на фестивалях.    

    

«Найцінніше, що пропонує фестиваль, – це змога навчатися. І до речі, навчатися не лише дітям, але й дорослим. Про це сказано багато разів, а я підкреслюю знову і знову. Щоразу відкриваєш для себе щось нове, чого не було минулого разу, чого не зауважуєш під час буденної роботи», - каже співголова професійного журі фестивалю «Дитятко», журналіст та телеведучий Андрій Куликов.

«Ми відбираємо талановитих дітей, знаходимо нові зірочки і далі можемо супроводжувати їх по життю. Високоповажне журі, люди, які приїжджають на цей фестиваль проводити майстер-класи, простягають руку і дають можливість нашим талановитим дітям продовжити свою стезю чи то на телебаченні, чи то на радіо. Я думаю, що це дуже гарна нагода», - зауважує Сергій Чернов, голова оргкомітету фестивалю «Дитятко», керівник Харківської обласної ради

Один з прикладів такого творчого заступництва – історія білоруського режисера Наталії Морозової. Сьогодні вона головує у журі фестивалю «Дитятко», а ще 8 років тому, у 2009-му, Наталія була його учасницею. Здобувши перемогу на фестивалі, юна режисерка повірила у себе та свої сили, її творча кар’єра стала стрімко розвиватися. Наразі вона продовжує знімати кіно, працює з дітьми, їздить по світу з навчальними заходами. Саме з фестивалю «Дитятко» почалася історія успіху Наталії Морозової.

«Діти, які знімають кіно, які роблять телевізійні та радіопередачі, – вони хочуть бути почутими, але, на жаль, це складно зробити. Коли я була дитиною, я також намагалася знімати кіно, і усі навкруги казали, що це дурня, що треба бути бухгалтером, юристом… Фестиваль «Дитятко» робить найважливіше для дітей, які хочуть говорити важливі речі, які хочуть знімати кіно, знімати передачі – тут їх можна побачити та почути», - каже співголова професійного журі фестивалю «Дитятко», режисер Наталія Морозова.

У цьогорічній конкурсній програмі – 11 номінацій, а переможців буде 13. Організатори вирішили заохотити учасників номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» та запровадили одразу 3 призових місця. Винагородою для авторів найкращих робіт стане поїздка до французького Страсбургу, де знаходиться штаб-квартира Ради Європи. Діти зможуть ознайомитися з діяльністю цієї організації та взяти участь у її заходах. Переможці інших номінації отримають цінні призи – переважно електронні гаджети, а одна з теле- або кіностудій зможе відвідати Польщу.  

Довідка. Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» заснувала у 2009 році Харківська обласна рада. Це некомерційний щорічний захід, мета якого – підтримати творчі дитячі студії та обдаровану молодь, сприяти духовному і культурному розвитку дітей, відродженню дитячого кіно в Україні. У 2016 році фестиваль проходить з 21 по 24 вересня. Конкурсні роботи учасників можна безкоштовно подивитися у п’яти кінотеатрах Харкова: імені Довженка, «Київ», «8 ½» , «Познань»  та «Кіноленд». Також роботи транслюються в ефірі телеканалу ОТБ.