Фестиваль Docudays UA побував на Близнюківщині

08.12.2016
Фестиваль Docudays UA побував на Близнюківщині

Документалістика без кордонів. Міжнародний мандрівний фестиваль Docudays UA вперше завітав до одного з найвіддаленіших районів Харківщини – Близнюківського. Організував виїзний кінопоказ Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.      

Восьмикласниця Леся ніколи в житті не була у кінотеатрі. Сьогодні дівчинка вперше подивилася кіно на великому екрані у великій залі. Враження, зізнається школярка, надзвичайні. Тим більше що кіно показували серйозне, документальне, яке піднімає болючі теми та змушує замислитися. Першою учні Близнюківської загальноосвітньої школи переглянули стрічку вітчизняного режисера Сергія Лисенка під назвою «Євромайдан SOS». Це розповідь про правозахисну діяльність активістів, які організували юридичну підтримку постраждалим учасникам протесту. Другою стала стрічка «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь» німецького режисера Андре Гьорманна, який зафільмував історію американського хлопчика, що мріяв осідлати коня, щоб стати справжнім ковбоєм.

 «Мені дуже сподобалися обидва фільми. Найбільше запам’яталося, як хлопчик дуже хотів на коні поїздити, але батько спочатку не дозволяв, вважав, що він замалий. Проте потім дозволив спробувати, і у хлопчика все вийшло. Це змушує якось по-іншому поглянути на прості речі», - ділиться враженнями учениця 8-Б класу Леся.

 

«Я таких фільмів ще не бачив. Коли був фрагмент з Майдану, аж плакати хотілося, коли показували, як людей стріляли. Також нове для мене, як хлопчик в 11 років приборкав коня – це неймовірно», - додає Лесин однокласник Максим.

Для селища Близнюки, що знаходиться за 170 кілометрів від обласного центру, приїзд міжнародного кінофестивалю – екстраординарна подія. Востаннє кіно тут показували років двадцять тому. Втім, місцева молодь через відсутність кінотеатру особливо не переймається, адже будь-який фільм зараз можна подивитися в Інтернеті.  Будь-який, та не з фестивальної програми Docudays UA. Цих фільмів немає у вільному доступі та у Глобальній мережі, побачити їх можна лише в рамках Мандрівного фестивалю.

«Я дуже радий, що наш фестиваль дістався Близнюків – так далеко ми ще не заїжджали, це новий для нас досвід, - зазначає регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA Юрій Чумак. – Незважаючи на холод у залі, глядачі додивилися кіно до кінця. Тобто на показ прийшли ті, кому це дійсно цікаво, хто хоче знати і бачити більше. Отже, у сільській місцевості є попит на сучасне документальне кіно, тут готові обговорювати питання захисту прав людини».

Показ фестивальних кінострічок у Близнюках відбувся завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області. Саме він ініціював виїзд до селища та взяв на себе всі організаційні питання.

«Ми співпрацюємо з Близнюківським районом вже другий рік, в тому числі у сфері культури. Восени Фонд допоміг провести тут цікавий розважальний захід – Велике кінне свято, а цього разу ми організували серйозну подію. Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини – це привід переосмислити деякі речі, визначити своє ставлення до певних життєвих реалій», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.  

Окрім Близнюків, Мандрівний фестиваль Docudays UA  побував на Балаклійщині.  Також заплановано кінопокази у Шевченківському,  Первомайському, Великобурлуцькому, Барвінківському та Валківському районах. 

Фото