Фестивальне кіно показали учням 10 шкіл Первомайщини

14.12.2016
Фестивальне кіно показали учням 10 шкіл Первомайщини

Три насичені кіномарафони за один день. 13 грудня 13-й Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA побував у трьох селах Первомайського району – Біляївці, Олексіївці та Троїцькому. Учням і вчителям місцевих та сусідніх шкіл показали короткометражні стрічки з репертуару Фестивалю, а також мультфільми просвітницького проекту HUMRA (анімація з прав людини).

 Для старшокласників Первомайщини цей день став особливим: більшість з них вперше познайомилися з документальним кіно, і це знайомство їх приємно вразило. Завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області, який організував кінопокази, долучитися до перегляду фестивальних фільмів змогли учні десяти навчально-виховних комплексів – Біляївського, Берецького, Михайлівського, Олексіївського, Слобідського, Червонівського,Троїцького, Миронівського, Одрадівського та Шульського. 

«13 років поспіль фестивальне кіно на Харківщині могли побачити тільки діти, які живуть у великих містах. Те, що Docudays UA завдяки Фонду завітав в область – маленька перемога. Це відновлення прав людей, які мешкають в сільській місцевості – мати доступ до правової інформації», –каже координатор Фонду у Первомайському районі  Микола Тарасенко.

Юні глядачі переглянули чотири короткометражки з фестивальної програми Docudays UA– «Євромайдан SOS», «Крим SOS», «Мова» та «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь». Складні та неоднозначні теми, які було піднято у фільмах, наштовхнули школярів на роздуми, заохотили поділитися враженнями та обговорити побачене. Найбільший резонанс серед глядачів викликав фільм «Євромайдан SOS», що розповідає про роботу волонтерів, що розпочалася під час подій восени 2013 – зими 2014 року. 

«Історично глибокий зміст цього фільму змушує замислитися над тим, а що повинен зробити кожен з нас, щоб кривавих трагедій в нашій країні більше не було. Стрічка дуже патріотична»,  зазначає Оксана Бойко, вчитель біології та екології Троїцького НВК

«Євромайдан – це болюча для мене тема. Я і досі переживаю, щоб страшні події розстрілів людей ніколи не повторилися. Під час перегляду у мене раз по раз на очі наверталися сльози»,  зізнається учениця Олексіївського НВК Поліна Захар’єва.

 Також для юних глядачів були показані анімаційні фільми про права людини з репертуару просвітницького проекту HUMRA. Юнаки та дівчата переглянули два мультфільми – «За бортом» і «Стіна».

 «Ми обрали таку форму подачі, що діти переглядають мультфільм до середини, а потім пропонують свій варіант розвитку подій. Часто запропоновані  сценарії відрізняються від тих, що задумали автори. Але це теж варіанти виходу зі складних життєвих ситуацій, у які може потрапити кожен з нас», – пояснює регіональний координатор фестивалю Docudays UA, правозахисник Юрій Чумак.

Такі мультфільми можуть стати гарною ілюстрацією і в ході уроків права, і під час виховних заходів.

 «Сьогодні ми вкотре переконалися, що мовою кіно, анімації можна цікаво розповісти дітям про серйозні речі, донести до них важливу інформацію. Кінопокази відбулися вже у чотирьох районах Харківської області, і всюди Фестиваль мав великий успіх – нам дякували, запрошували приїжджати ще. Отже, ми робимо корисну справу», – каже голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

До кінця року фестиваль Docudays UA ще встигне побувати в місті Первомайський і Валківському районі. 

 

Фото