Фонд долучився до створення Національної мережі ОГС

19.08.2019
Фонд долучився до створення Національної мережі ОГС

Разом ми сильніші! Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області приєднався до  формування Національної мережі організацій громадянського суспільства України. Ця мережа дозволить збільшити вплив громадського сектору на державотворчі процеси, а також ефективніше співпрацювати з центральною та місцевою владою.

За даними Державної служби статистики, станом на початок 2019 року в Україні зареєстровано майже 85 тисяч громадських організацій. Працюючи за певними напрямками та маючи однакові цілі, вони часто діють розрізнено. Якщо об’єднати організації громадянського суспільства у національну мережу, вони стануть реальною силою та досягатимуть більш значних результатів, вважають у Ресурсному центрі ГУРТ. З цією метою було сформовано ініціативну групу створення Національної мережі ОГС України.       

«Досвід країн Європейського Союзу переконливо свідчить: наявність національної мережі організацій громадянського суспільства є запорукою визнання їх провідної ролі у вирішенні актуальних суспільних питань та відстоюванні прав людини, вагомого внеску у розвиток людського капіталу та економічної спроможності громад», - зазначено у Меморандумі ініціативної групи.

До цього Меморандуму вже долучилися десятки громадських організацій з усієї України, зокрема й Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

«На регіональному рівні ми сприяємо впровадженню ключових реформ – медичної, освітньої,  реформи децентралізації тощо. Дійсно, в цьому процесі немає злагодженості, тож об’єднання зусиль громадського сектору – гарна ідея. Гадаю, разом ми зможемо зробити більше та пришвидшити позитивні зміни, на які чекають жителі Харківщини та України в цілому», - каже голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.

Нагадаємо, з 2015 року Фонд реалізує програму сприяння розвитку місцевих громад, а також дитячу та медичну програми.

Довідково. Ініціативну групу створення Національної мережі ОГС України було сформовано у 2016 році в рамках проекту «ТрансФормуй ГУРТ!». Він реалізовувався Ресурсним центром ГУРТ у партнерстві з Мережею ОГС Естонії (NENO) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії. Наразі партнерами проекту «Розбудова національної мережі ОГС України» є також SIDA (Swedish International Development Cooperation Agency), Чорноморський фонд регіонального співробітництва (Black See Trust For Regional Cooperation), Romanian NGDO Platform (FOND).