Фонд долучився до святкування Дня вишиванки

18.05.2017
Фонд долучився до святкування Дня вишиванки

 

Сьогоднішнє свято – чудовий привід одягти свою найгарнішу вишиванку і розділити з іншими українцями гордість за свою країну та її традиції. Саме так вчинили представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області: у цей четвер всі, як один, у вишитих сорочках.

Популярність Дня вишиванки, який відзначається у третій четвер травня, з кожним роком набирає обертів. Неофіційне локальне свято, яке придумала студентка з Чернівців, дуже швидко переросло у міжнародне – до його святкування долучається все більше людей в усьому світі. В цей день українське вишите вбрання можна побачити і в далекій Канаді, і у вишуканій Франції, і в екзотичній Індії. Але, звісно, наймасштабніше свято відзначають в Україні – сорочки з вишитими візерунками одягають і старі, і малі. Не пасе задніх і Харківщина.

«Вишиванка – це символ нашої національної ідентичності, прадавній оберіг, який, немов рицарські обладунки, захищає українців від усього лихого. У дивовижних візерунках закодовані щастя, добро, краса, любов, здоров’я – можливо, саме тому, вбираючись у вишиту сорочку, почуваєш себе піднесено, радісно, - зазначає голова правління Фонду Євген Шаповал. – Ми з великим задоволенням долучилися до цього свята. Приємно бачити нарядних колег, знайомих, просто перехожих на вулиці – вишиванка дійсно єднає українців!».

Святкові сорочки одягли і регіональні представники Фонду у різних районах Харківської області. Координатор Фонду у Балаклійському районі Юрій Ткач прийшов на роботу у старовинній козацькій вишиванці, яка передається з покоління в покоління. А ось Ігорю Макаревичу, який координує діяльність Фонду у Барвінківському районі, довелося поламати голову при виборі вбрання: вишиванок у нього ціла колекція. Врешті-решт він зупинився на скромній сорочці з білим, ледь помітним, візерунком – це його найулюбленіша. Колекціонує вишиванки і представник Фонду у Близнюківському районі Андрій Воронкін, який привозить їх з робочих відряджень і подорожей по всій Україні. Сьогодні він обрав чорну сорочку зі сріблястим орнаментом, подаровану йому другом.

«Я спеціально вдягнув траурну вишиванку, бо у цьому році свято співпало із Днем пам’яті жертв депортації кримських татар. В такий спосіб хочу віддати шану, висловити свої співчуття кримськотатарському народу», - пояснює Андрій Воронкін.   

Фото