Фонд домігся справедливості для батьків дитини, яку на смерть збив мотоцикл

13.11.2017
Фонд домігся справедливості для батьків дитини, яку на смерть збив мотоцикл

На Балаклійщині мотоцикліст, що смертельно травмував 13-річну дівчинку, намагався ухилитися від сплати моральної компенсації родині загиблої. Юрист Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області добилася того, щоб винуватець ДТП почав відшкодовувати батькам моральну шкоду, яку суд оцінив у 120 тисяч гривень.

Для жителя села Залиман Юрія дата «26 вересня 2010 року» стала найчорнішою у його житті. Саме в той роковий день його єдину доньку-школярку збив п’яний мотоцикліст. Врятувати дитину медики не змогли, від отриманих травм вона померла у лікарні.

Рішення по цій справі суд виніс аж у 2015 році: водія мотоциклу засудили до 7 років ув’язнення та зобов’язали виплатити батькам загиблої 120 тисяч гривень компенсації. Та вже у 2016 році винуватець смертельного ДТП вийшов на свободу.

«Я дізнався, що він вийшов з тюрми, і не міг у це повірити. Як його могли випустити, якщо він навіть половину строку не відсидів і не платив моральну компенсацію? Я неодноразово звертався до виконавчої служби щодо цього, там мені казали «Ми працюємо», а результату ніякого не було», - розповідає батько загиблої дитини Юрій.

З’ясувалося, що винуватець ДТП нібито захворів на цукровий діабет, його визнали інвалідом другої групи – це і стало однією з підстав для умовно-дострокового звільнення з тюрми. Така несправедливість не зламала Юрія, а навпаки, додала йому сил боротися далі. Якраз в цей період до села Залиман приїхала юрист Фонду для надання безкоштовних консультацій місцевому населенню. Юрій розповів їй про своє горе і попросив допомоги.  

«Батько загиблої дівчини хотів, щоб винуватець ДТП знову сів у тюрму, однак добитися цього дуже складно. Тому я запропонувала  домогтися хоча б виплати моральної компенсації, адже засуджений чоловік не виконував це рішення суду, - пояснює консультант громадської юридичної приймальні Фонду у Балаклійському районі. – Я допомогла Юрію скласти письмовий запит до виконавчої служби, і справа нарешті зрушила з місця. З’ясувалося, що у засудженого чоловіка, який нібито не має ніяких доходів і майна, є квартира, що він отримує пенсію з інвалідності».

Виконавча служба заарештувала квартиру винуватця ДТП, та продати її для відшкодування моральної шкоди виявилося неможливо – у помешканні прописані неповнолітні діти. Тоді юрист Фонду нагадала виконавцям, що засуджений має пенсію з інвалідності. Після довгих бюрократичних процедур до Пенсійного фонду нарешті було надіслано виконавчий лист про утримання з пенсії чоловіка певної суми для виплати моральної шкоди. Юрист Фонду вела цю справу майже рік, і лише у червні 2017 року засуджений почав виплачувати компенсацію.

«Так виходило, що винуватець аварії строк не відсидів, компенсацію не платив, тобто людина не понесла ніякого покарання. Тому добре, що ми добилися від нього виплат, хоча я, звісно, хотів би, щоб він знову опинився за ґратами, як він того заслуговує, - каже Юрій. - Я дуже вдячний юристу та Фонду за допомогу, і справа не у грошах, а у тому, що тепер цей чоловік не забуде, що у нього є провина – бо кожного місяця з його пенсії вираховується моральна шкода. Бачити, як ця людина ходить на свободі і посміхається, мені дуже важко».