Фонд допоміг оновити вікна у Гусарівській школі

10.01.2018
Фонд допоміг оновити вікна у Гусарівській школі

Завдяки міні-проекту «Кожній дитині – сонечко» у Гусарівській загальноосвітній школі Барвінківського району встановили 36 сучасних металопластикових вікон. До співфінансування цього проекту долучився Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який виділив на його реалізацію 10 тисяч гривень.

Школа у селі Гусарівка – це двоповерхова П-подібна будівля з величезними вікнами, які донедавна становили для закладу серйозну проблему. Старі дерев’яні рами трималися на чесному слові та загрозливо скреготали при кожному пориві вітру, тож міняти їх треба було терміново.   

«Будівля нашої школа була введена в експлуатацію у 66-му році. З того часу вікна прогнили так, що просто випадали – в такому аварійному стані вони були, - згадує директор закладу Вадим Чернік. – Після того, як їх замінили, дуже відчутно результат: коли йдеш по першому поверху, вітер тебе з ніг не здуває, як було колись. Тепер і в коридорах, і в класах тепло».

Вікна у Гусарівській школі оновлюють поетапно з 2016 року. Саме тоді заклад вперше взяв участь у конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє», який проводить Харківська обласна рада, і отримав гроші на заміну віконних конструкцій у початкових класах. Пізніше на кошти сільського бюджету та спонсорів було замінено вікна у майстерні, їдальні, частині класних кімнат і спортивній залі. У 2017 році школа подала на конкурс свій другий міні-проект «Кожній дитині – сонечко», в рамках якого вдалося встановити ще 36 нових вікон у коридорах і класах. Вартість цього проекту склала 168 тисяч гривень: половину суми було виділено з обласного бюджету, ще 25 % – з сільського бюджету, 5 % зібрала ініціативна група, а решту коштів довелося просити у спонсорів. Серед тих, хто прийшов на допомогу школі, був і Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області – він надав 10 тисяч гривень. Наприкінці минулого року міні-проект було успішно реалізовано.

Наразі Гусарівській ЗОШ залишилося замінити ще 17 вікон. Заклад може знову подати на конкурс відповідний міні-проект – прийом заявок розпочинається 22 січня.  

Фото