Фонд ініціював створення бібліотеки у будинку для літніх людей

31.10.2017
Фонд ініціював створення бібліотеки у будинку для літніх людей

 

Представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області привітали з першою річницею колектив і мешканців будинку для літніх людей у селі Грушине  Первомайського району та передали закладу подарунок – добірку книг для власної бібліотеки.

Рівно рік тому цей будинок гостинно відкрив двері для самотніх бабусь та дідусів, які потребують постійного догляду. Тоді тут оселилося четверо пенсіонерів, сьогодні ж мешканців вже п’ятнадцять. Живуть старенькі дружно, з персоналом чудово ладять і про свій новий дім відгукуються з теплотою та любов’ю.

«Про нас тут дбають, як про маленьких діточок, а завідуюча Анна Григорівна – наша мама. Ми живемо у турботі, доглянуті, ситі», - каже 69-річна Любов Григорівна Довженко – одна з «наймолодших» підопічних закладу, яка переїхала сюди місяць тому. 

На річницю у Грушинському будинку для літніх людей зібралися численні гості: сільські голови, представники  районної та обласної влади, а також співробітники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Свого часу доброчинна організація доклала руку до створення цього закладу, а нині активно ним опікується – привозить продукти для мешканців будинку, організовує виїзні консультації лікарів.

«Такий чудовий заклад з’явився на Первомайщині завдяки Фонду соціального розвитку Харківської області, який першим надав гроші на реалізацію цієї ідеї, - згадує голова Первомайської райдержадміністрації Володимир Павленко. – У кожному селі буває так, що стара людина лишається сама і потребує допомоги. І те, як поводиться у цій ситуації місцева влада і взагалі суспільство, – показник зрілості цього суспільства. Тож давайте творити добро!».

Як і належить на день народження, гості завітали на свято з подарунками. Благодійники вручили кожному мешканцю закладу пакунок з різноманітними солодощами, а також передали стареньким художню літературу від президента групи компаній «Фактор» Сергія Політучого. Підопічні будинку для літніх людей полюбляють коротати вечори з книгою у руках, і тепер скрасити їхнє дозвілля допоможуть понад шістдесят пригодницьких, історичних та жіночих романів.

«Нехай цей подарунок покладе початок створенню власної бібліотеки у закладі. Ми знаємо, що наші шановні бабусі та дідусі дуже люблять читати, і обіцяємо поповнювати книжковий фонд цього будинку, - зазначив координатор Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Первомайському районі Микола Тарасенко. - Закликаю мешканців Первомайського  району підтримати цю ініціативу і разом з нами створити у закладі бібліотеку».

Після вручення подарунків у будинку для літніх людей було влаштовано святковий концерт. Перед підопічними закладу  виступили учасниці фольклорного ансамблю з села Слобідське та учні місцевої Грушинської школи. Особливо розчулило стареньких привітання першокласників, які роздали бабусям та дідусям квіти і прочитали вірші. Яскравим завершенням святкування стало запалювання свічки-феєрверку на іменинному торті. Хоча закладу виповнився усього рік, він вже здобув славу як місце, де самотні сільські жителі можуть гідно та комфортно провести свою старість.

Як зазначив голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема, цей будинок для літніх людей – спільне дітище Фонду та місцевої влади, яке завжди може розраховувати на підтримку своїх названих «батьків». Благодійний Фонд і надалі дбатиме про те, щоб мешканці закладу відчували постійну турботу і ні в чому не мали потреби.